Kilitli Konu
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 31 ileti bulundu.
    Nerede
    İZMİR
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Içinde büyücülükte çikan (sicili bozuk semt) borç altina sokma tuzaği(şartsiz)

Alıntı Can Hüseyin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Tekrar özür dileyerekk..Bu konularda, yani her iddiamızda yazılı delil sunabileceğimizi ve yapılan usulsüzlüklerde de aynı şekilde, belge gösterebileceimizi..Hatta bankacılık kannlarında ki; Tüketiciyi koruyan müşteriyi koruma esaslarını ve, gelire göre kredi verilmesi yönündeki kanun ve madde ve mezvuatlardaki esasları dikkate alarak..Benim tüm maddi ve manevi zararımı bankalardan, hem kredi borçlarını sıfırlatıp hemde süresel maddi kayıplaımki talep olarak belirteceğiz onu da tanzim etme olasılığım nedir? Teşkler şimdiden..

- - - Updated - - -

Bir de işi ciddiye almak ve hızlı sonuçlandırmak ve hatta garantiye almak adına..Bu davayı; özel bir avukat tutup , bankalardan alınacak olan tanzim edilen, rakamdan sonra ücrteini tahsis etme yönünde anlaşabileceğimiz özel bir avukatın, hem uzmanlık hem de işi garantilemek makasadıyla, bu şekilde açmak ne kadar mantıklı olur ve Adli yardım yada özel avukat bu konuda ne kadar fark eder...
    Bence diyebileceklerrdir çünkü Kesinlikle bu işi usulüne göre yani Dine göre Kranla şifa sunan kişiler ...Hatta konuyu ogrenınce direk şikayet etetiğim sitelerinde büyü nasıl yapılır tarifini bile veren medyumculukla kesinlikle alakalı yoktur..Bundan dolayı o konuda içimiz rahat ..Hatta aynı semtte bu aynı kurumlarla iligili 2010 da da yaşanılan olaydan sonra kacıncı hadise .

Hukuki NET Güncel Haber

Içinde büyücülükte çikan (sicili bozuk semt) borç altina sokma tuzaği(şartsiz) konulu yargıtay kararı ara
    Içinde büyücülükte çikan (sicili bozuk semt) borç altina sokma tuzaği(şartsiz) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Içinde büyücülükte çikan (sicili bozuk semt) borç altina sokma tuzaği(şartsiz)

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Savcılığa verdiğiniz dilekçede belirttiğiniz o işlerden anlayan bir tanıdığınız ve o tanıdığınızın danıştığı bu işleri bilen kişiler, evet ben büyücüye gittim baktırdım, evet ben büyü işleriyle ilgilenirim, bana geldi bu arkadaşın arkadaşı ve ona büyü yapıldığını gördüm DİYECEKLERMİDİR???
    Bence diyebileceklerrdir çünkü Kesinlikle bu işi usulüne göre yani Dine göre Kranla şifa sunan kişiler ...Hatta konuyu ogrenınce direk şikayet etetiğim sitelerinde büyü nasıl yapılır tarifini bile veren medyumculukla kesinlikle alakalı yoktur..Bundan dolayı o konuda içimiz rahat ..Hatta aynı semtte bu aynı kurumlarla iligili 2010 da da yaşanılan olaydan sonra kacıncı hadise .

Nerede
    Gelsenkirchen, Deutschland
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu başından beri ciddiyetle takip ediyorum ve tüm yazılanları okudum.

Özetle, devlet dairesinde bir iş arayışında olmanız nedeni ile KPSS sınavına girmiş, yeterli puanı almış olmanıza rağmen size yapılan büyü nedeni ile atanamamış ve bu nedenle de bir çiğköfteci dükkanı açmaya karar vermiş, bunun için de bankalar tarafından size usulsüz ve şaibeli krediler verilerek ağır şekilde ve aldığınızın birkaç katı borçlandırılmışsınız.

Keza yapılan büyü nedeni ile çiğköfte servisi için almış olduğunuz elektrikli motosikletle kaza yaparak ayağınızı kırmış, yine bu büyü nedeni ile atanamamış ve bundan dolayı da 50 - 60 bin TL maaş kaybınız olmuş.

Taleplerinize gelince;

1- Büyü yapanların cezalandırılması,
    2- Bankalara olan borçlarınızın sıfırlanması,
    3- Büyü nedeniyle işe girememenizden dolayı oluşan 50 - 60 bin TL maaş kaybınızın size tazminat olarak ödenmesi.

Daha önceden de yazmış olduğum gibi büyü yapmak 677 s. Kanun gereği suçtur ve başvurmanız halinde savcılık bunu yapanları bulup ortaya çıkartarak haklarında ceza davası açacaktır.

Ancak bu bir ceza davası olduğundan mahkeme yalnızca sanıkları cezalandıracak, bankalara olan borçlarınızın sıfırlanması, ve işe girememeniz nedeni ile oluşan maaş kayıplarınız hakkında bir karar veremeyecektir.

Bankalara olan borçlarınızın sıfırlanması konusunda açacağınız davada kazanma şanşınız oldukça yüksek. Zira burada bankalar tarafından verilen krediler usulsüz ve şaibeli. Hiçbir gelir belgesi vb talep edilmeden kredi verilmiş. Üstüne üstlük muhtemelen bu bankalar tarafından bir de büyü yapılmış. Linkini eklediğiniz haberde de görüleceği üzere bankalarda bu tür işlerin olabileceği açıkça görülüyor.

Yine, size yapılan büyü nedeni ile devlet memuriyetine girememenizden oluşan 50 - 60 bir TL maaş kaybınızdan 6098 s. Türk Borçlar Kanunu'nun 49. maddesi gereği bu büyüyü yapanlar sorumludurlar ve açacağınız bir tazminat davası ile bu parayı kendilerinden tazmin edebilirsiniz.

Ayrıca büyü yaparak çiğköfte dağıtımı için almış olduğunuz elektrikli motosiklet ile kaza yapmanıza neden olanlar hakkında da yine Borçlar Kanunu 49. maddeye dayanarak maddi manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Benim tavsiyem bunları konusunda uzman bir avukat yardımı ile yapmanızdır. Kolay gelsin.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet kesınlıkle doğru..Semtten oldukça şüpheliyim ben..Aynı semtte olaydan uyanıp büyünün etksınden kurtuluncaya kada,r bir krediyle daha öncekileri kapatma hesabı yapıp kredi başvurusu yaptığım şube ki önceki banka kartlarınızın limitlerini düşürün diye mesaj atmışlar.(kredi felan yok neticede) .Enayilik ettim hatta sıfırlattık ..Anladık ki delil yok etmek istemişler. kredi felan yok neticede.. Onu da Banka Genel merkezden tutarsız bı rakamı teyit için yonlendırılerek gittim..Kimsenin olmadığı bi saatte dövmedikleri kaldı..Bizde pislik yapmasak tartışmasak yani, ekstra belgesini bile alamayacağız..Ve yazılı olan tek ekstra da bu(limit 5500 olan) Tekrar ilginize teşekkür edip..Adli yardımla talep edilen avukatla bu iş neticelenir mi? bankalardan tanzim edilen ücretten sonra ödemek koşuluyla özel bir avukatın ayrıcalığı olur mu? Yani her bahsettiğim meselenin delil ve şahitini de sayacak olursak..Her halukarda gasbedilen hakkımızı alabilir miyiz? Kolaylıklar diler hayırlı geceler dileklerimi sunarım..

Nerede
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Can Hüseyin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Evet kesınlıkle doğru..Semtten oldukça şüpheliyim ben..Aynı semtte olaydan uyanıp büyünün etksınden kurtuluncaya kada,r bir krediyle daha öncekileri kapatma hesabı yapıp kredi başvurusu yaptığım şube ki önceki banka kartlarınızın limitlerini düşürün diye mesaj atmışlar.(kredi felan yok neticede) .Enayilik ettim hatta sıfırlattık ..Anladık ki delil yok etmek istemişler. kredi felan yok neticede.. Onu da Banka Genel merkezden tutarsız bı rakamı teyit için yonlendırılerek gittim..Kimsenin olmadığı bi saatte dövmedikleri kaldı..Bizde pislik yapmasak tartışmasak yani, ekstra belgesini bile alamayacağız..Ve yazılı olan tek ekstra da bu(limit 5500 olan) Tekrar ilginize teşekkür edip..Adli yardımla talep edilen avukatla bu iş neticelenir mi? bankalardan tanzim edilen ücretten sonra ödemek koşuluyla özel bir avukatın ayrıcalığı olur mu? Yani her bahsettiğim meselenin delil ve şahitini de sayacak olursak..Her halukarda gasbedilen hakkımızı alabilir miyiz? Kolaylıklar diler hayırlı geceler dileklerimi sunarım..
    Bu konuda değişik birkaç avukatla görüşecek sizinle yapacakları sözleşmenin şartlarını inceleyip kararınızı kendiniz vermelisiniz.

Ortadaki şahit, belgeler ve tüm delil durumuna da dikkate alırsak ben şahsen kazanma olasılığı oldukça yüksek olan böyle bir davayı % 10 - 12 ile alabilecek avukat sayısının az olmayacağını düşünüyorum.

Örneğin avukatınız davayı kazanır ve bankalardan 50 bin TL tazminat almaya hak kazanırsanız bunun 5 - 6 bin TL sini avukatnız alır ve geri kalanını size öder.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir kaç sorum var?
    - İçerden tık tıklanan ayağınız için düşüp kırmadan önce hiç doktora gittiniz mi, doktor ayağımda böyle bir şey var nedir nedendir diye?
    - Sizin hasbelkader geçtiğiniz bir caddedeki esnafın size imalı baktığını ve o esnada düşen bir vitrin mankeni ile aylar sonra alacak olduğunuz motorla kaza yapmanıza işaret ettiğini nasıl anladınız? Tüm semt esnafı ileriyi gören, neler olacağını bilen doğa üstü yeteneklere sahip , SİZİN HAYATINIZI KARARTMAK ÜZERE SEÇİLMİŞ kişilermiymiş?
    - KPSS dan aldığınız puan nasıl çalındı?
    - Türkiye Cumhuriyeti Savcılığı'nın, size büyü yapanlar kimlerdir, nasıl büyük bir güçtür, bu insanla ne dertleri var da bu kadar büyük ve başarıyla işletilen bir organizasyonla sizin hayatınızı karartmaya neden çalıştığını bulmaya çalışacağını gerçekten düşünüyormusunuz?
    - Ailenizle aranız / ilişkileriniz nasıl?
    - Hocalardan aldığınız tedavi dışında bir tedavi gördünüz mü hiç?

Nerede
    hatay
    İletiler
    375
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

konuyu ilk okuyanlardanım. iyiki okur okumaz cevaplamamışım zira fikrim konu sahibinin ciddi psikolojik rahatsızlık geçirdiği yönünde idi. sonraki yorumlarında gayet aklı başında görünce şaşırdım. ne aklı başında insanlar görüyorum stres altında mantıklı davranmaktan konuşmaktan uzaklaşıyorlar o yüzden konu sahibinin de benzer stres altında derdini hala tam olarak izah edemediğini düşünüyorum. hüseyin bey size tavsiyem yazdıklarınızı 3. kişi olarak okuyup bu yazılanlardan karşının ne anlayabileceğini kendi kendinize yorumlayın. çünki çok iç içe ve karışık yazıyorsunuz.

yinede ne kadar anlaşılır yazsanızda empati kurarak anladığım kısımlarından yola çıkarak boşa yorulma ihtimalinizinde yüksek olduğunu düşünüyorum. şöyle bir mantık kurun. siz borç harç bir motor aldınız ve size bir araba çarptı diyelim. oluşan zarardan aracı suçlayabilirsiniz.araç size çarpmadı ama kaza yapmanıza neden oldu. bunda da aracı suçlayabilirsiniz. ama birini bana beddua etti kaza yapmamı diledi ve kaza yaptım diye suçlayamazsınız. çünkü somut değil soyut bir idda. beddua kısmını büyü olarak değiştiğinizde de durum değişmeyecektir. telkin yoluyla bilinç altına müdahale edilebildiğini biliyorum bunun henüz ne kadar bilimsel olduğunu bilmiyorum. bu konuyu bilimsel olarak araştırıp size uygulanan şeyin somutlaştırılması lazım. yoksa diyelim böyle bi dava açtınız. hakim bu konuda medyum memişi mi bilir kişi olarak dinleyecek ?

Banka konusuna gelirsek bir gelir göstermiş ve kredi almışsanız bankaya karşı bir yaptırım şansınız yok. bir çok kredi çektim. bu işleri bankalar sıkı tutar ödeyemeyeceğim krediyi bana verdiler şimdi ödeyemiyorum aklım başımda değildi çekerken demenizin pek bir yeri yok. olsaydı kredi borcu olan herkesin dayanağı olur bankacılık sistemi emsal bi kararla çökerdi.altına imzanızı attığınız her kredi sözleşmesinden dolayı yükümlüsünüz.
    Konu alphaRomeo tarafından (07-03-2017 Saat 08:34:56 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Belki konunun ürkütücülüğünden dolayı yada ciddiyetinden dolayı...Şu da var, bir kısmın konuya inanmadığı için, ön yargıyla baktığından dolayı... Birde benim konuyu çok uzatıp anlatım bozukluğumdan dolayı, olay ciddiyete alınmamış olabilir..Şunu özellikle vurgulamak isterim; konu belki sizleri bu yöne itti ki, akıl hastası olmakla bile itham edildik ilk başlarda..Şükürler olsun değiliz..Ukala diye düşüneceksiniz belki;2014 Memurluk sınavından, mezun olduğum okuldan ve meslek lise ve meslek yüksek okul çıkışlı olduğumdan dolayı 10 sene sonra, bu sınavdan, iyi puan aldığımı düşünüyorum(76.391)..Hatta soruların çok da zor olduğu bir seneye rasgeldiğini düşünürsek..Ayağımdaki bu içerden rahatsız edip vuran cisimlere gelince; bende konu kendi başıma gelince araştırmak zorunda kaldım ve araştırdım: Yenilen ve içilen şeylerden, ya da yapılan bir muska tarzı(dinimizde yeri olmayan bir şey) bir beladan veya birsinin sizi okutmasından(üfürükcülük)... Maalesef bunların bu kadar kesin olduğuna bende anca başıma geldikten sonra inandım Ayağımda ki bu üç harfliler diye tabir edilenler bu yolla vücuda girmiş olabilir. Şunu da söyleyeyim: Eğer ki, bu konuda maneviyatınız yoksa yada maneviyatı yüksek olan tanıdığınız yoksa, zaten direk sanal alemde boy boy siteleri olan, hatta gençlere aşk büyüsünü, yuva yıkma büyüsünü, ya da bir insanın ticareti nasıl bozulur, bu gibi illetleri sizlere para karşılığı satan insanların kucaığına düşeceksiniz( medyumculuk) Kimse bu şekil de bir konuyla tabiri caizse; eğitimde ve hukuk konusunda bizlere beş basan ve basacak olan şahısların önünde kendine güldürmek ya da bu duruma düşürmek istemez..Şunu tekrar belirtmek isterim, meselenin ciddiyeti konusunda; İnternetten araştırdım bunu da,maalesef kişilerin hastalanıp yatağa düşmesine yada Allah göstermesin Ölümüne neden olabilecek bir konu da, yani dine muhalif olan meselede(Yapanların yatacak yerlerinin olmadığı belirtilmekte), Dinle, Kuranla şifa sunan yerlere gitmekle akıllılık ettik..Buradaki mağdurların, hocalara anlattıklarından her şey anlaşılıyo zaten: Milletin evinden, arabasından, yuvasından, sağlığından, işinden gücünden ve yuvasından hatta zamanından çalıp adeta zevkden dört köşe olmakla ne kazanılır hem dünya hem de ahiret için..Hatta bir Müftülük görevlisine yada İmama gitseniz Dinimizde büyü diye bir şey var mı? Var olduğunu söyleyecektir.. Ama maalesef bu konuda bilgisinin yetersiz olduğundan dolayı, 2 sure önerecektir..( Bu sureler, bu konuda Allah a sığınma sureleri)..Kredilerin arkadaşın bahsettiği şekilde..usulüne göre verildiğini düşünürsek eğer; Ben bu şartlarda bu kredileri aldım, hiçbir yazılı belgesiz yada anormal derecede şişirilen kredi kartları..Eğer benim memurluk konusunda hedefim olmasaydı, kamu yönetimini bitirip güzel hedeflerim olmasaydı,yada itham değil şüpheli olabileceklerini vurguladığımız tarafların tuzağı olmasaydı, kimse bana kredi verir miydi?..Bu ayrıcalıkları sunar mıydı? İşin empatiyle ve mantıkla yaklaşılıp düşünülecek tarafı.Eğer ki ; bu konuda yani birisine tuzak kurma yolunda yada içeriye alıp onu yüklü borç altına alma durumunda,benim konuyla alakalı ve yaşadığımdan dolayı.böyle bir pislikle(gayriahlaki) birisinin intiharına, ya da borçları için başkalarından para istemesine iterek onun şerefine dokunuluyorsa, emsal teşkil etsin isterim..Birde, motor kazasından sonra hastaneye gitmedim maalesef..işin boyutunu öğrendikten sonra olsaydı kesinlikle sırf bu raporu almak için giderdim

Nerede
    İletiler
    209
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Hüseyin Bey,

Büyünün, muskacılığın, üfürükçülüğün her ne kadar dinimizde yeri olmasa da bunların gerçek olduğu, insanlara yapıldığı ve yapılan insanlarda sizinkine benzer pek çok olumsuz durumun yaşandığını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Cinlerin var olduğu ise Kur’anı Kerim’deki Cin suresi ile sabit.

Yaşadığınız bunca olumsuz olay nedeniyle bacağınızın içinden gelen “tık tık” şeklindeki itmeleri, vurmaları ayağınıza cin girmesine bağlıyor olmanız gayet doğal.

Kuşkusuz bunlar cin olmayıp size iradeniz haricinde yedirilip içirilen okunmuş, üflenmiş birtakım yiyecek içecekten kaynaklanabileceği gibi normal fiziksel bir rahatsızlıktan da kaynaklanabilir.

Bunun için dini paraya dökmemiş gerçek bir din adamından yardım istemek eğer doğaüstü bir durum söz konusu değil ise bir hastanenin ortopedi servisinde bir doktora görünmeniz gerekecektir.

Krediler konusunda ben yukarıda fikir yürüten arkadaşlar gibi düşünmüyorum. Banka kredi vereceği kişinin ödeme gücünü, kredinin geri dönememe riskini önceden hesaplamalı, .buna göre kredi açmalıdır. Hiçbir araştırma yapılmadan, gelir belgesi istenmeden verilen krediler, çıkartılan kredi kartları usulsüz ve şaibelidir.

Hem usulsüz ve şaibeli kredi vereceksiniz, alan kişi bunu elinde olmayan nedenlerle ödeyemedi diye de borcunu katlayıp peşine düşeceksiniz. Bunu hukuk kabul etmez. Bankalar burada bir riske girmiştir ve riskin sonucuna da katlanmalıdır.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Der Kanisterköpfige Mann rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Hüseyin Bey,

Büyünün, muskacılığın, üfürükçülüğün her ne kadar dinimizde yeri olmasa da bunların gerçek olduğu, insanlara yapıldığı ve yapılan insanlarda sizinkine benzer pek çok olumsuz durumun yaşandığını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Cinlerin var olduğu ise Kur’anı Kerim’deki Cin suresi ile sabit.

Yaşadığınız bunca olumsuz olay nedeniyle bacağınızın içinden gelen “tık tık” şeklindeki itmeleri, vurmaları ayağınıza cin girmesine bağlıyor olmanız gayet doğal.

Kuşkusuz bunlar cin olmayıp size iradeniz haricinde yedirilip içirilen okunmuş, üflenmiş birtakım yiyecek içecekten kaynaklanabileceği gibi normal fiziksel bir rahatsızlıktan da kaynaklanabilir.

Bunun için dini paraya dökmemiş gerçek bir din adamından yardım istemek eğer doğaüstü bir durum söz konusu değil ise bir hastanenin ortopedi servisinde bir doktora görünmeniz gerekecektir.

Krediler konusunda ben yukarıda fikir yürüten arkadaşlar gibi düşünmüyorum. Banka kredi vereceği kişinin ödeme gücünü, kredinin geri dönememe riskini önceden hesaplamalı, .buna göre kredi açmalıdır. Hiçbir araştırma yapılmadan, gelir belgesi istenmeden verilen krediler, çıkartılan kredi kartları usulsüz ve şaibelidir.

Hem usulsüz ve şaibeli kredi vereceksiniz, alan kişi bunu elinde olmayan nedenlerle ödeyemedi diye de borcunu katlayıp peşine düşeceksiniz. Bunu hukuk kabul etmez. Bankalar burada bir riske girmiştir ve riskin sonucuna da katlanmalıdır.
    Bakın mantıklı bir gerekçe daha..Müşteri temsilcisini borç ve haczetme için aradığığı konuşmada, yargıya başvuracağımı sölediğimde...Zaten bunları siz çektiniz..ödemelisiniz deyip rengini belli etmesi her seyi acıkladı..Yni haklı olan bir kurum , tamam yargı kararına bakalım diye cevap verecektir

Kilitli Konu
3 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: