merhaba, 2015 yılında kiraladığım işyerinin elektrik aboneliğini üzerime aldırdım, önceki abonenin aboneliğini sonlandırmasına rağmen, elektrikler açıktı. Üç-dört ay önce gelen elektrikçiler aniden elektriğimizi kestiler, hiçbir bilgilendirme yapmadan. Annem neyseki binaya girdiklerini görmüş, elektrik kesilince hemen yanlarına gitti. Meğer tuttuğumuz yerde iki sayaç varmış ve bu konuda ne aboneliğimi açtırırken ne de daha sonra -yaklaşık 14 ay boyunca- konuyla ilgili bilgilendirilmedim. internette yaptığım araştırmalarda durumumun kaçak değil usulsüz kullanım olduğunu gördüm, öncelikle bu doğru mudur? Tutanak tutulduktan sonraki gün ikinci aboneliğimi de yaptırdım. elektriği kesip kaçak tutanağı tutmadan önce uyarı yapılması gerekmiyor mu? bugün adıma düzenlenmiş 2550 tl'lik bir kaçak faturası geldi, bunu ödeyecek durumum yok, 10 gün içinde ödemem gerekiyor. gerçekten kaçak kullanıma mı giriyor durumum ve bunu ödemezsem neler olabilir, açıkçası tüm gerekli işlemleri yaptıktan sonra hırsız durumuna düştüğüm için firmayla uğraşmak istiyorum. eğer firma benden önceki abone aboneliğini sonlandırdığında elektriği kesmiş olsaydı ve ben tek bir saatin aboneliğini açtırdığımda elektriklerin yarısı çalışmasaydı durumu araştıracaktım ya da sayaçları okumaya gelen kişi en fazla iki ay içinde bilgilendirebilirdi, kullanılan enerjiyi faturalandıramadığında. 14 ay bir aboneye yansıtılamayan bir tutar olduğunda oranın elektriğinin kesilmesi gerekmez mi bir-iki ay içinde? apartmanın içinde kilitli bir dolap içindeki sayaçların kaçının bana ait olduğunu bilme şansım nedir? lütfen beni yönlendirebilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim. bu durum gerçekten kaçak kullanım mıdır, yoksa tamamen firmanın bir dizi ihmali mi?