Merhaba,
2 sene önce hasta ameliyatlı iken raporum iptal edildi ve 2 gün sonra da "işe gelmedi" denilerek işime son verildi.
Dava açıldı, ancak dava sırasında avukatıma defalarca "özlük haklarının iadesini de mahkemeden istemesini" söylediysem de "yhaa nasılsa kazanırsan ödemek zorunda" dedi..
Davayı kazandım, ödeme yapılmadı, aynı avukat bu kez "dava açarız ama %15 alırım sana iade edilecek maaştan" dedi. Kendisine neden önceden yazmadığını söylediğimde ise benim yurtdfışında olduğumu ve dönmeyeceğimi söylediğimi söyledi ki bu imkansız, öyle olsa niye dava açayım işe geri dönmek için?
Herneyse, bunun üzerine ben kendim maaş ve özlük haklarımın iadesi için dilekçe verdim. Ancak üniversite yönetimi "ilgili mahkeme kararında sadece iptal diyor, biz sizi işe alarak mahkeme kararına uyduk, özlük hakkı mahkeme kararında geçmediğinden size veremeyiz" dedi.
bu durumda "tam yargı davası" açarsam;
1) özlük haklarımı alabilir miyim?
2) Haziran ayında mahkeme kararı çıktı işe Kasım atında başlattılar o da kurumu arayıp dava açacağız dedikten sonra, aradaki gecikmeden dolayı oluşan farkları isteyebilir miyim?
3) Avukatımı bu nedenle azledebilir miyim? REsmen bilinçli dilekçeye yazmadı, defalarca söyledim bak kurum ödemez mahkeme kararı olmaz ise "birşey olmaz" deyip durdu meğer planı ikinci bir dava açıp bu sayede 10,000 TL daha para istemekmiş. Kendisi de çok güvendiğim biri idi.