merhaba herkese iyi çalışmalar.
babam 14 ocakta yolda yururken arkadan vuran bir taksi tarafından 7 gun reanımasyon da kaldıktan sonra 21 ocak tarihinde vefat etti. daha sonra bir tanıdık tavsiyesiyle bir avukata vekalet verdik. babama carpan kişinin en az %90 kusurlu olması gerekirken babamı %85 kusurlu cıkrttılar. buna nasıl kanaat getiriyorsun derseniz babamın yanında bir arkadası daha vardı onunla beraber yururken oluyor bu olay onun anlatımına göre tahminen söylüyorum. megersem avukat hiç davayla ilgilenmemiş gecen yaz aradıgımda ne oldu bizim dava hala baslamadımı dediğimde dava görüldü baban %85 kusurlu cıktı. itiraz ettik falan dedi. ona özellikle davalara katılmak istediğimi herşeyden haberdar olmak istediğimide söylemiştim vekaleti alana kadar herşey on numaraydı. bende cok kızdım bi miktar ucret vermiştik kalanıda sonra verirsiniz demişti hala parasınıda vermedım bu sekilde ilgilendiği için.

şimdi ben bu noktada avukat degiştirsem faydası olurmu. farzedelim bişey değişmedi %85 kusur kararı kesinleşti. sigortada belirtilen örn: 100.000 tl ölüm bedelinimi alabiliriz yoksa 15.000 tl mi.

şimdiden değerli vaktinizi harcadıgınız için tesekkur ederim