Merhaba,

01.02.2013 tarihinde özel bir bankanın çağrı merkezinde işe başladım. 01.03.2016 tarihinde ise askerlik nedeniyle istifa ederek tazminatımıda alarak vatani görevimi yerine getirdim. 06.09.2016 tarihinde terhis oldum eski işyerimdeki en son çalıştığım yöneticimle görüştüm ve tekrar işe başlamak istediğimi ilettim. Cv mi ulaştırdım ve insan kaynaklarına verdiğini söyledi. Daha sonda insan kaynaklarından aldıkları bilgiye göre en sonki çalıştığım pozisyonda kadro olmadığı bilgisi paylaşıldı. Şüphede kalınca 2 aylık başvuru süremde henüz dolmadığından direk olarak insan kaynaklarından iki tane yöneticiye durumu özetleyerek mail attım bu yöneticilerde maillerimi tekrar çalıştığım birime pasladı. Tarafıma dönüş yapılacağı bilgisi iletildi. Fakat defalarca sorgulamama istinaden tarafıma herhangi bir dönüş yapılmadı.

1- Yasal sürem içerisinde yapmış olduğum bu başvurular geçerlimidir? (Insan kaynakları ile yazışmalar mailimde saklıyorum)
2- 2 aylık süre içerisinde başvurdum şuan askerden geleli 3 ay oldu bir hak talep edebilir miyim?
3- Hak talep etmem doğrultusunda hakkımı yüzde yüz alabilirmiyim?

Teşekkür ederim yardımınız için.