Merhaba;
Ben Akin Sezer, 03.09.2012 tarihinden beri Makedonya Ohrid sehrinde yasiyor ve hayatimi idame ediyorum.
Sormak istedigim soru sudur;
Hakkimda 24.12.2013 tarihli Kusadasi asliye ceza mahkemesine "baskasina ait kredi kartini kullanmak basta olmak uzere tam olarak hatirlamadigim 3 dayanaga bagli 2013/449 dosya numarasiyla bir dava acilmistir.
E devlet uzerinden tesadufen bunu gordugumde bilgi almak icin oncelikle ceza kalemini aradim lakin uste kapali cevaplar aldim normal olarak. Bu sebeple mahkemeye bir dilekce ve ekinde yasadigim ulkeye ait resmi evraklarimi sunarak bilgi talebinde bulundum. Sonuc haliyle elektronik ortamda yada yurdisina hukuki servis imkani olmadigi icin hala beklemedeyim.
Kisaca hakkimda ifadeye mevcutlu getirilmem icin arama kaydi acilmistir ve Turkiye'ye giris yapar yapmaz havaalani yada Hudut kapisinda polis tarafindan gozaltina alinicam. Burada bir sorunum yok, medeni kosullarla rezil olmadan gereginin yapilmasini saglayabilirim. Lakin sonrasinda yurtdisina cikis yasagi konmasi yada davanin seyrinde 13.14 durusmaya katilmamamdan oturu hakimenin inisiyatifi ile tutuklanmama karar vermesi dogal olarak hayatimin ortasina bomba dusmesi demektir.
Yurtdisinda yasadigimdan dolayi kimse kusura bakmasin ama gorustugum 3.4 avukat tarifenin en az 2 katini takep ettiler, bu sebeple davayi kendim takip etmek istesem ne gibi bir yol izlemeliyim. Makedonya vatandasligim var, bu sekilde yurda giris yapmak istesem bir sorun yasarmiyim?
Hic degilse yuzyuze bir avukatla durumu gorusup belki bu sekilde de ortak bir kanaat olusturabilirim.
Baska ne sorulur acikcasi onuda bilmiyorum. Bir gorusu olan var ise ve cevaplarsa mutlu olurum.
Saygilar