merhabalar.
İstanbul da toplu mobilya mağazalarının bulunduğu bir çarşıdan annem için bir koltuk takımı siparişi verdik.

koltuklar söylenen günden 2-3 gün gecikmeli geldi bu fazla sorun değil fakat mağazada görüp beğenilen takım ile farklı.

3 lü koltukların arka kısımlarında bulunan kumaş üstten 15-20 santim zımbalanmış geri kalan kısmı yere kadar perde şeklinde sallanıyor yani açıp koltuğun iskeletini iç kısımlarını görebiliyoruz.
üreticiye söylediğimizde bizim modeller böyle üretiliyor ddedi. makaslar falan bozulduğunda değiştirmek için kumaşı kesmeye gerek kalmıyormuş. tabiki mağazada bizm beğendiğimiz ürün bu şekilde değil..

ayrıca sandık kısmında çok ince sunta kullanılmış ve kenarları aralık çiviyle tutturulan kısımlarda hep çıtlamalar kırılmalar var.

yine koltuğun alt (görünmeyen) kısımlarında artık parça kumaşlar kullanılarak kaplama yapılmış. (yarısı düz mavi diğer yarısı kırmızı çiçekli kumaşlar gibi)

tabiki koltukları alın geri istemiyoruz dedik üreticide ne istiyorsanız düzeltelim tamir edelim falan dedi..

bu durumda mal ayıplı mal kategorisine girermi?
annem doğal olarak ben artık istemiyorum iade etmek istiyorum diyor..

bu konuda haklarımız, yapmamız gerekenler nelerdir?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...