Herkese merhaba ;

Az önce eskiden çalıştığım bir firmadaki tanıdığımdan bir bilgi aldım. Birazda panikledim.

Durum şu :
Benim bir teknik servis iş yerim var. Tekstil makinelerinin bakımını ve bu makinelerde bulunan elektronik kartların bakımlarını yapıyorum.
Birkaç ay önce bir müşterimin makinesine baktık. Makinenin kartı arızalıydı ve değiştirdik makineyi çalışır durumda teslim ettik.
Eski kart istemediler. Bizde bu kartları uzun süre saklayamıyoruz. Diğer tüm parçalar gibi atılıyor. Bizde attık. Bir işimize yaramıyor.
Fatura düzenledik ve ödememizi aldık. Buraya kadar bir sorun yok.

Fakat birkaç ay sonra makine farklı bir arızadan dolayı tekrar bozuldu. Bize haber verilmedi. Birkaç servis ve elektrikçi çağırıp kurcalatmışlar. En son bizi çağırdılar. Makine arızasının farklı biryerden olduğunu söyledik. birkaç gün içerisinde yaparız dedik. Fakar arızanın nereden olduğunu bizden öğrenip yine makineyi bir kaç kişi firma ya kurcalatmışlar.

Ayrıca bizden eskiden değişimini yaptığınız bozuk kartı verin dediler. Bizde attığımızı çıkan parçaları barındırmadığımzıı söyledik. Ayrıca bunun bilgisini daha önce verdiğimizide söyledik. Fakat israr ettiler. Daha sonra nedenini öğrendik. Bizim kestiğimiz fatura için sigorta şirketinden ödeme alamamışlar. Exper eski kartı istemiş bizde o zamanlarda atacağımızın bilgisini verdiğimizi söledik . Ve attığımızıda

Şimdi firma hem gidip arızayı yapalım diye. Hemde eski parçayı geri verelim diye bize noterden ihtarname göndermiş . Pazartresi günü elime geçicek.

Bu durumla ilgiliş nasıl bir yol izlemeliyim ?