Merhaba. Apartman yönetimi gelir gider hesaplarını göstermiyor.Apartmanın denetçisi yok.
Yanısıra kapıcıya sigorta yapmıyor ve kapıcıyla araları bozulduğu için kapıcı işi bıraksın diye 2015 den beri kapıcıya aidat vermiyor. Kapıcı da apartmana sigorta için tazminat davası açacağını söylüyor.
Apartman aile apartmanı, 12 daire var 10'u yöneticiyle akraba. Bir tek ben yabancıyım. 10 dairenin malikleri yöneticinin akrabası olduğu için yönetici ne derse onu yapıyor ve onun istediği şekilde imza atıyor. Bu 10 dairenin hepsinde kiracı oturuyor.

Benim istetiğim;
1. Aylık verdiğim aidatlar nereye gidiyor görmek istiyorum, gelir giderin ibra edilmesini istiyorum.
2. Kapıcıya sigorta yapılmasını ve kapıcı aidatlarının düzenli ödenmesini istiyorum.

Sorun tüm bunları apartmanda azınlık olarak (belki kiracıları yanıma toplayabilirim ama kat malikleri akraba olduğu için benden yana tavır koymaz) nasıl yapabilirim?
Tek daire olarak yönetime ihtar çeksem faydası olur mu? Eğer kapıcı sigorta ile ilgili dava açarsa ihtarname çektiğim için benim sorumluluğum düşer mi?
Şu an yönetim Kat Mülkiyetleri Kanununun hiç bir kuralına uyulmuyor ve ben herşey kurallara uygun olmasını istediğim halde ve aidatınıda düzenli yatıran biri olarak çıldırıyorum , yapabileceğim birşey olmalı?