+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Şantaj

Şantaj Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Şantaj

Yakın bi akrabamın tutuklu olduğu davadan dolayı bana tehdit mesajları geliyor. Gelen mesajlarda akrabamın üstüne oyun oynandığı ve bu suçun kabul edilmediği durumda ömür boyu hapisten çıkamayacağı, hakimlere de durumun anlatıldığı (yani torpil yaptırıldığı), başka hakimlerin olaya el attığı onlara torpil yapıldığı buna karşın tehdit eden kişinin babasına 8 milyar para vermemiz ve suçu kabul etmemiz halinde serbest kalacağını yazılıyor.

Ne yapmamı önerirsiniz?. Gelen mesajlarda telefon numarası belli. Bu kişiden şikayetci olmam durumunda tutuklanır mı?
    Bilgi açısından soruyorum şantaj yüz kızartıcı bir suçmudur?

Hukuki NET Güncel Haber

Şantaj konulu yargıtay kararı ara
    Şantaj konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara, Turkey.
    İletiler
    104
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

O yapan kişinin yüzüne göre değişir.

Size, suçu kabul etmezseniz ömür boyu yersiniz; ama kabul ederseniz kurtulursunuz mu diyorlar?!! Bu nasıl mümkün olur acaba?

Tehdit mesajıyla ne yapacağınız sizin seçiminiz ancak görülmekte olan davada suçu kabul edersek(ve parayı verirsek) kurtulacakmışız ümidiyle kabul etmeyin. Sadece para isteselerdi anlardım.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Kanunen yüz kızartıcımı? salih33? Çünkü yüz kızartıcı suç işleyenler memurluk mesleğine dönemiyor ya.

Peki ben bu adamı savcılığa verir de savcılık bunu tutuklamazsa ben zor durumda kalırım. Bir de şu anda akrabamın görülmekte olan duruşmasında bu mesajlar (oyun oynandığı vs.) kanıt olarak değerlendirilebilir mi?

Valla bilmiyorum işte alt sınırı 1 yıl olan bi suçtan dolayı akrabam 77 gündür içerde. Adamın dediğinin gerçeklik payı var demekki bi yandan da.

Nerede
    Adana, Düziçi, Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bence tutuklanır ama hukukculardn cevap verecek kimse yokmu???

Nerede
    Bursa, Türkiye.
    İletiler
    2.735
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın detl,s, İsmet İnönü nün de dediği gibi, " namuslu ;nsanlar da, sahtekarlar kadar cesur olmadıkça hukuk düzelmez."
    Tutuklanıp tutuklanmaması o kadar önemli değil. Zra tutuklama, bir tedbir olup ceza değildir.
    Ancak, size tehdit mesajları yollayan birinin cezasız kalmaması mümkün değil.
    Şantaj, yüzkızartıcı bir suçtur. sayın salih, ironik bir şekilde, " kişinin yüzüne göre değişir" demiş. Ama ne yapalım ki, bazılarının yüzünde kösele var. Bir türlü utanıp kızarmıyor.
    Eğer mesajları telefonınuzdan silmediyseniz, kanıt olarak kullanılır. Eğer silmişseniz, ilgili operatörden, kayıtların istenmesini talep edebilirsiniz

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Şantaj

1.5 yıllık beraber oldugum kız arkadasım nısanlanmamıza 1 hafta kala bır baskası ile kactı..aslında bana kacırıldıgı soylendı ailesi tarafından onlar karakola muracaat ettı bende gıttıklerı yerdekı ılce emnıyet mudurlugu ve ilce jandarmaya haber verdım. 1.5 yıllık beraberlıgımızde kız arkadasımın yatak odasında beraber kendı rızası ve kendı cep telefonu ıle cekıp bana yolladıgı goruntuler vardı.bende kacıran kısının telefonunu bulup konustugumda hakaret derecesıne geldı boyut ve kapattı telefonu,zorla alı konuldugunu dusundugum ıcın ılk basta ''elımde goruntuler var bunları nette yayınlıycam sızı rezıl edıcem'' gıbı bırkac mesaj attım.kımseye santaj yapıp karsılıgında bısey ıstemedım. zaten sadece olayın gercek yüzünü (kızın kendi rızası ile kactıgını ögrenene kadar sonra 1.5 yıla yakın oldu nerdeyse hiç arayıp konusmadım bile) olaydan yaklasık 10 gun sonra kızın aılesı bana kendı ıstedıgı ıle gıtmıs kız dedıgınde zaten hıc aramamıstım sadece kacırıldıgını dusunup belkı ıclerınde bır aıle buyugu cıkar ''bu kız nısanlanıcak,bır beraberlıgı olmus'' derler diye cekmıstım,ama kızın kendı rızası ıle gıttıgını bılsem mesajları cekmezdım bıle savcılıkta ifade verdım.olayın ustunden 1.5 yıl gectı ve benı ıfade ıcın yenı cagırdılar pc ve telefonlarım ıncelendı bır goruntu cıkmadı kızın kactıgını duyunca hepsını imha etmıstım.
    suan yenı bır beraberlıgım var,korkudan evlenmeye bıle cesaret edemıyorum ıyıde bır işim zaten eski kız arkadasımın kacması ıle yeterınce utanmıstım bırde ceza alırsam ınsan ıcıne cıkamam.
    sadece birkac mesaj benim bütün hayatımın kararmasına yeticek mi şimdi ?
    sicilim temiz hayatımda ilk defa savcı gördüm,
    bu durumdan nasıl kurtulabilirim acaba ?
    site için kuruculara çok çok teşekkür ederim...

Nerede
    Ankara
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Şantaj

Evet arkadaşım bazı durumlarda bir mesajdaki bir kaç kelime bile insanın hayatını karartabiliyor. Bir arkadaşım kendine sevgili aramak için bir gazetedeki arkadaş arama bölümüne ilan verdi. çok değişik amaçla bayanlar aradı (kontur isteyenler v,s) arayan bayanlardan biriyle sohbeti epey ilerletmişti. Bizlerde arkadaşları olarak belki (zayıf bir ihtimalde olsa) kalıcı bir arkadaşlık olur diye düşünmüştük Kız antalyada bizimki ise izmirde.. sohbetleri söylediğine göre ilerlemeye, kızın çok madur olduğunu anladığını, ama İzmir e bizimkinin yanına gelmeyi çok istediğini ,ondan çok hooşlandığını, falan filan.. izmir e gelmek istediğini ama durumu iyi olmadığını söyleyerek bizimkinden bir miktar para istemiş.. Çok saf ve toy arkadaşımız da hiç görmediği birine bize danışmadın 350 lira hesabına gönderiyor. bizimki gelmesiyle ilgi ihayaller kurarken ertesi gün aradığında "Hastalandım doktora gitim, kontrole gittim.. param azaldı. söz sana tekrar geri vercem. yanı gelince.. " diyerek tekrar para ister. Durumun bizde farkına varınca Antalya'daki bayana aramamız üzerine teli kapatıp şöyle bir mesaj geldi. " Ben Ağır ceza da görevli .... beni daha fazla rahatsız etmeyin" dava açarım vs. vs" Evet geçen sene böyle bir olay yaşadı arkadaşımız.Bütün bunlardan bir ders çıkaramayan arkadaşımızın başına geçen hafta şöyle bir olay geldi
    ---- Yine bir gazetenin Arkadaş arama ilanı aracılığıyla... Yine bir bayanla bu kez bayan onunla sesli konuşma yerine mesajlaşmayı tercih ediyor. Ve mesajlaşmalarının içeriği çok kısa sürede birden bire samimileşiyor. ve bayanın isteği ve ısrarlı yönlendirmesiyle çok özel konulara giriliyor. Sonra en sonunda bayan şöyle bir ifade kullanıyor mesajında; " Benimle nasıl sevişmek istediğini en açık ve sansürsüz bir ifade ile bana burada mesajla yazarsan seninle reelde birlikte olurum." dedi. İyi ki yanında ben de vardım. az kalsın saf arkadaşım hemen gaza gelip yazacaktı. benim uyarmam üzerine " ben konuşmak yerine uygulamayı seviyorum diye" yazdı ve gönderdi. anında cevap geldi, Gelen mesajda illa arkadaşımın kendisiyle nasıl, sevişmek istediğini ısrarlı bir şekilde yazmasını istiyordu. Tabi ki yazmadı..
    Şimdi soruyorum... Kaç kişi böyle hukuk kurallarını kötü niyetli bi şekilde kullanmak isteyenlere karşı bilinçli, böyle kötü niyetli insanlara yaptırım ne derece var..
    Konu dertlliaşık tarafından (22-01-2011 Saat 17:18:06 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Cevap: tehdit ve şantaj

merhaba mümkünse cevaplarınıza şimdiden teşekkürler.
    2009 yılında facebook ta tanıştığım biriyle bir zaman konuşmamız ilerleyince.buluşmak istedik.
    sonra nasıl olduysa bana aid telefondan tanıştığım kıza tehdit ve şantaj mesajları gitmiş.ya benimle bir kere yatarsın yada çıplak resimlerini internette yayınlarım diye.savcılıkta kayıtlı bu sms ler.
    işin ilgingç yanı bu kızın bende çıplak resimleri yok.ikincisi böyle bir sms attığımı hatırlamıyorum.ancak kız bana sms atmak için kontörünün olmadığını söyleyince bende bana ait telefonun wep şifresini verdim.bu sayede benim numarama bile benim numaramdan sms atabiliyordu.ayrıca benden bir miktar parada istemişti.tam hatırlamıyorum.belki smsleri bende atmış olabilirim.ve bu kızla bir süre konuştuktan sonra benimle mutlaka görüşmesi gerektiğini ısrarlarla arayıp söyledi.bende aracımla kızın olduğu şehire gittim.gittiğimde 3 yada dört kişi tarafından darp edildim.darp raporum var. ve aracıma silah attılar.onlardan birinin polis olduğunu söylemesinin üzerine cebimden araç ruhsatım ve içinden 800 tl civarında paramıda aldılar.sonra bağlı olduğu emniyet geldi silaha rapor tuttu.3 saat göz altı ve parmak izi tehisinden sonra serbest bırakıldım.tutuksuz yargılanmam devam ediyor.silaha yazılan idari yaptırım cezası olan 500 tl civarındaki parayıda yatırdım.
    fakat daha sonraki aşamalarda silahın bana aid olmadığı anlaşıldı.en son duruşmamda hakim beyin bana demekki bunun daha öncedende sabıkası var dedi.ama ben 14 gün ceza aldım boşandığım eski eşimle olan davamdan.bu sabıka sayılırmı.sabıkam varsa nerden öğrenirim.ve bu olaydan tehdit ayrı şantajtan ayrı yargılanıyorum.ceza alırmıyım erteleme olurmu.alırsam ne kadar ceza alırım.
    ve ayrıca facede binlerce kız arkadaşım var.ben kesinlikle hiç birine deyil tehdit kırıcı bile olmadım.
    bu olay nasıl oldu nasıl gelişti anlayamadım.ozaman bekardım.şimdi evliyim.bir çocuğum oldu.eşimi ve çocuğumu çok seviyorum.eğer ben ceza evine girersem onların bakacak kimsesi yok.ne yapmalıyım.teşekkürler.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

santaj dan nasil kurtulurum

şantajdan nasıl kurtulurum

sabikam yok çiplak resimle şantajdan ceza alirmiyim

santaj yuz kizartici suc mu

tehdit ve şantaj nasil kurtulabilirim

yüz kızartıcı suç tehdit

santaj kizartici suc mu

kiz arkadasimin bazi ciplak resimleri

şantaj yüz kızartıcı suçmudur

tehdit yüz kızartıcı bir suçmudur