Merhaba. Ben askeri hastanede rütbeli ilk ve acil yardım teknikeri olarak görev yapmaktaydım. 669 sayılı KHK ile askeri hastaneler personeli ile birlikte sağlık bakanlığına devredildi. ancak jandrma Gn.K.lığı ilk ve acil yardım teknikeri astsubayları mutlak ihtiyaç bildirerek sağlık bakanlığına vermedi. ben sağlık bakanlığına geçmek istediğimi gerekli kurumlara dilekçe ile bildirdim ama sonuç alamadım. ama benimle aynı sınıf-rütbe-branş-hizmet yılına sahip başka bir ilk ve acil yardım teknikeri astsubay arkadaşım Sağlık bakanlığına başvurusunu kabul ettirince (açıkçası torpil ile) sağlık bakanlığına ataması yapıldı ve jandrma gn.k.lığı da muvafakat verdi. ben bu kişi ismine göre değişen işlemin hukuksuz olduğunu düşünüyorum. Sağlık bakanlığı neden ibrahimi değil de mehmet i alıyor, jandarma gn.k.lığı neden ibrahim e izin vermeyip mehmet e veriyor? Olay benim anlattığımm kadar basit değil. jandarma gn.k.lığındakiler diğer arkadaşı yanlışlıkla verdiklerini beyan ediyorlar. bu konuda çok ciddi hukuki yardıma ihtiyacım var. idari dava açacağım. ben güneydoğuda mahrumiyet çekiyorum. davayı üstlenecek bir avukata ihtiyacım var. yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi günler