Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

Cuma günü saat 17:38 sıralarında telefonuma art arda 4 - 5 tane mesaj geldi. İlk mesaj kartınız 326 usd işlem sonrası internet kullanımına kapalıdır. ikinci mesajda kartınız 688 usd deneme sonrası kapatılmıtır, işem bilginiz dahilinde ise .... yazıp .... a gönderin şeklindeydi. Bu iki mesajdan sonra değişik tutarlarda denenen işlemler için bankadan şifreler gelmeye başladı. Şu işleminiz için şifreniz şudur gibisinden. Acaba bu şifreler ilk yapılan alışverişten sonra neden yollanmadı? Daha sonra 17:41 gibi müşteri hizmetlerini aradım hemen kartımı kapattılar ve 1049 lira 326 usd tutarındaki işlemin yapıldığını söylediler. Bilgim dahilinde olmadığı söyledim bana mail yoluyla bir itiraz formu yolladılar. Avmde çalıştığımdan açık olan bankaya gidip başıma geleni anlattım formu banka gişesinde doldurduk ve faksladık. Light/Mini in the Box diye bir siteden Hong Kongda işlem yapan bir site sanırım bu işlem gerçekleştirilmiş. Daha sonra Vodafone'dan falan işlem yapılmaya çalışılmış fakat limit yetmediğinden işlem yapılamamış.

1. Banka neden ilk işlemde şifre istemedi? Diğer işlemlerde şifre istemiş, acaba alışveriş yapılan siteden kaynaklı mıdır?
2. İlk olarak müşteri hizmetlerini arayıp kartımı kapattırdım.
3. Daha sonra itiraz dilekçemi faksladım.
4. Siber ya fa fiberdi sanırım suçlar şubesini aradım. Bana itiraz dilekçesi yollama mı ve istersem savcılığa başvurmamı söyledir. Savcılığa başvurmamdaki amaç paramın iadesimidir, suçluların yakalanması için midir?

Yapmam gereken başka bir işlem var mı acaba?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.