Herkese iyi forumlar...
Bir konuda bilgi sahiplerinin yardımlarına ihtiyacım var...
2013 yılında TEB’den konut kredisi kullandım...
Bana verdikleri masraf tutarı kağıdında 600 TL Ekspertiz ücreti, 2.064 TL Komisyon tutarı ve 200 TL de ipotek ücreti yazıyor.
Geçen sene Hakem Heyetine başvurdum ve hakem heyeti beni haklı bulup 2.064 TL’nin geri ödenmesini hükmetti. Fakat banka itiraz edip karşı dava açtı. Bugün duruşma vardı ve hakim 3 ay sonraya gün verdi. Açıklamaya da taraflara henüz sunmadıkları belgeleri mahkemeye sunmaları ve gerekli açıklamayı yapmaları için 2 hafta kesin süre verilmesi notunu düştü.
Birde “dosya bankacı bilirkişiye verilerek yargıtay içtihatları doğrultusunda alınması gereken zorunlu masraflar olup olmadığı konusunda bilirkişi tarafından rapor hazırlanmasına” hükmetti.
Burda sormak istediğim sunmam gereken belgelere bankanın bana verdiği komisyon tutarının yazıldığı dekontu mu vermem gerekiyor. Anladığım kadarıyla hakem heyetinden mahkemeye bir belge gitmemiş. İkincisi ise 2 haftalık süre içinde nasıl bir açıklama dilekçesi hazırlamam gerekiyor. Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun kalırım.
Bir de dosyaya bankacı bir bilirkişi bakacağı için aleyhime bir karar alması mümkün olabilir mi? Sonuçta bu aldıkları para bankacılara göre alınması gereken bir ücretmiş gibi aksettiriliyor.