Arkadaşlar merhabalar,

daha önce aşağıdaki linkte bir konu açmıştım ama burdan bir cevap alamadım. bir takım araştırmalar sonucunda yaşadığımız problem ile ilgili bir miktar yol aldık. konu hakkında sizin görüşlerinizi almak istiyorum.

konuyu özetleyecek olursak, 28 dairelik bir apartmanda kiracı olarak ikamet ediyorum. 350 tl olan aidatımız önümüzdeki 7 ay boyunca 600tl ve 700tl gibi rakamlara çıkartılmış ve bizlere sadece ödeme planı gönderildi. kiracılar olarak yöneticiye bu artışın nedenlerini bize yazılı olarak açıklamasını talep ettik. fakat yönetici hiç bir şekilde açıklayıcı bir bilgi vermiyor. bunun üzerine kiracılar olarak noterden yönetime ihtarname çektik. bu artışın açıklamalarını, apartman işletme projelerini, gelir durumunu gösteren belgeleri vs. istedik. bunun için de 7 gün süre verdik. fakat 15 gün geçmesine rağmen yönetici noterden gönderilen ihtarnameye bile cevap vermiyor.

bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor? yönetici cevap vermemek ile haksız bir davranışta bulunduğunu kabul etmiş sayılır mı? kiracılar olarak bu parayı ödemek istemiyoruz. bu konuda hukuki tavsiyelerinizi almak isterim.

şimdiden teşekkür ederim.

Önceki konu başlığı : https://www.hukuki.net/showthread.php...yapilabilir-mi