Kapalı otopark sayımız daire sayımızdan az.2-3 araba çekenler yüzünden diğerlerimiz madur oluyorduk.(Tapu kütüğünde dairelere kapalı otopark tahsisi yok.)Site yönetimi de seslenmiyordu bu kişilere,o kadar dedik plaka okuma sistemi yapılsın,giren boş bulduğu yere çeker boş bulamayan da dışarı çeker diye.Ama yönetimin umrunda olmadı.Bir gün otopark alanlarına kafalarına göre numara vermişler,yarın kura çekilecek,gelin diye,gelemzseniz yerine biz çekeceğiz diye.Mesaj kura saatinden 15 saat önce geliyor.Daha öncesinde ne bir toplantı ne bir karar var.Dairelerin ve otopark yerlerinin büyüklükleri de metrekare olarak birbirinden farklı.İşte olduğum çalıştığım için gelemediğim kurada herkes aynı anda çekiyor ama kura kağıtları hazır geliyor tabi,tüm numaraların olup olmadığı da meçhul tabi.Neyse Gelmeyenlere ona şunu verelim buna şunu verelim derken bana da bir yer veriyorlar.Verdikleri yer üç araçlık ve duvar dibi aracımla girip çıkmam imkansız.Bir arkadaş sağolsun o adam oraya nasıl girecek girse de nasıl çıkacak diyor,bunun üzerine hemen karşıdan aynı statüde üç araçlık yerin bu sefer kolon dibini veriyorlar daha kolay girebileyim diye.Ancak karşı 3 araçlık yerle aynı nitelikte olan 3 araçlık yeni yerimin orta ve duvar dibi parsellerini birleştirip tek parsel olarak birisine veriyorlar,sebebi de aracı girip çıkamazmış,büyükmüş(Benim araçla 3-5 cm anca fark vardır) Oysa bana uygun gördükleri yer de aynı ama oraya 3 araç tahsis ediyorlar.Bu iki parselin birleştirilmiş yerini alan arkadaş da nasılsa bura benim diye eşiyle kendi aracını çekiyor(hani sığmıyordu).Site yönetimi de aynı ağızda biz ona yeri verdik ne yaparsa yapsın isterse 3 araç çeksin sığdırabilirse gibisinden sözler söylüyor.Ben de diyorum ki madem buraya 2 araç çok rahat sığıyor o zaman o arkadaşa kolay gireceği başka bir yerle değiştirin o da yok.Bu sefer de ben park ederken çok ama çok zorlanıyorum bir tarafım kolon diğer tarafım araç,eşimse kesinlikle giremiyor,tabi yanda araç varken.İki araç çeken arkadaş da duvar dibine araç sığsın diye ortadakini mecburen iyice benim tarafa yanaştırıyor..Yandaki araçla belki 10-15 cm.mesafe kalıyor onun aracının şoför kapısın açılması imkansız.Ayrıca inip binerken benim aracımın kaportası da zarar görebilir.Onlar girip çıkarken benim hasar alma ihtimalim de yüksek.
İyi niyet çerçevesinde insanlar maduriyet yaşamasın diye ses çıkarmadık,arada komşuluk hatrı var diye,usulsüz ve kararsız numaralandırmaya ve kuraya ama sonunda ben madur oldum.Herkes tek araç çekerken diğer arkadaş iki araç çekecek.
Tüm bu anlattıklarım hukuka,hakkaniyete uygun mu,haklıysam mahkemeye başvurmak istiyorum.Saygılarımla.