Merhabalar.KYK yurdunda kalıyorum.Odalara bu sene duman dedektörleri takıldı.Odaya bu dedektörlerin bakımını yapan eleman geldi.(Bakım elemanı olduğunu sonradan öğrendim.) Kapıyı çalmadan girmesi,ayakkabılarını çıkarmadan sandalyeye çıkması,bizi hiç bilgilendirmemesi falan ben ve arkadaşımda şüphe uyandırdı.Dedektörü söktü birşeyler yapıp taktı.Sökme takma işlemi de vidasız sadece dedektörü çevirerek yapılıyor.Saniyelik iş yani. Arkadaşlarla bi akşam oturuyorken duman dedektörüyle konu açıldı.Ben de o gelen elemanın yaptığı şeyi merak ederek dedektörü çevirerek açtım.Bu da güvenliğe arıza sinyali göndermiş.Ben sadece sigara içildiğinde sinyal verir düşüncesiyle böyle bir olaya kalkıştım.Birde elektronik aletlere merakımdan dolayı ne yaptığını anlarim düsüncesi vardı.Dedektörü çıkartıp bakıp takmam 1 dakika bile sürmedi.Bana "yurt bina ve tesislerine veya demirbaş eşyaya zarar vermek" den dolayı Kınama cezası verecekler.Ama bu dedektörde hiçbir kırık,çatlak,bozulma vs. yok.Eskisi gibi çalışmakta.Bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?