merhaba

anadolunun ücra bir köyündeyim. dedem zamanında evi yapmış. kendisi öldü. bizim hemen yan komşumuz var . bizim evimiz iki cephe sol tarafı adamın evine giden yol var.. adam sol tarafında. diyor ki bu evin duvarı bana ait. ben bu evin duvarını istediğim gibi kullanırım. geliyor ağaç yaslıyor at arabasını dayıyor. böyle can sıkmak için elinden geleni yapıyor. biz kaldır diyincede bu duvar zaten benim siz karışamazsınız diyor.

benim sormak istediğim böyle bir olay var mı ? bizim evin duvarı adamın olabilir mi ? diyor ki biz dedenle konuştuk bunun bitişiğine de ben ev yapacaktım yapmadım ben geriye yaptım ama burası benim. sağken böyle bir durum yok. öldükten 20 yıl geçmiş adam böyle bir şey çıkardı.

aklıma takılan bizim bu evin böyle kenarında 30-40 cm bize düşmez mi ? yol yapmamız için başka şeyler için. birde bizim evin yanından adamın evine geçiliyor araba geçecek yer var. buraya kapı yapıcam siz burayı hiç kullanmayacaksınız diyor. hukuki ne yapabilirim ? adamın haklı olma durumu var mı ?