Merhabalar şimdiden yanıtlayacak kişilere teşekkür ediyorum. Üniversiteden bir dönem uzaklaştırma aldım ve delilleri olmadıkları için mahkemeye başvurdum. 1. yürütme 2. yürütme falan derken esas kararla İstanbul idare mahkemesi okulu bir sebepten haksız buldular. Haksız bulunma gerekçesi " öğrenciye savunmasını yapacağı tarihten en az yedi gün önce yazılı olarak bildirmemeleri, tebliğ tarihi ile öğrencinin savunmasının aynı tarihte olması, savunma hakkının gereği gibi kullanılmasına imkan verilmemesi". Araştırdığım kadarıyla "İptal kararı sonucunda idari işlem yapıldığı ilk tarihten itibaren ortadan kalkar. İptal Kararları geriye yürümekte ve böylece idari işlem baştan itibaren hiç yapılmamış sayılmaktadır." diye bir ibare gördüm. 6 aydır mahkeme bekliyorum 1 dönem okula giriş yaptırtmadılar ama yd kararı alınca sınavlara soktular ve geçtim hepsinden. benim sormak istediğim mezunum diplomamı alamıyorum, bu mahkemenin kararıyla diplomamı alabilir miyim yoksa hukuka uygun olarak tekrar ceza mı verecekler bunu merak ediyorum, okul bir bilgi vermiyor yarın aps yaptıracağım tebliğ ellerine anca haftaya falan ulaşır. tekrar teşekkürler..