Merhaba ben babamin durumundan bahsetmek istiyorum. Avukat arkadaslarinda goruslerini almak istiyorum. Babam subay ve ohal kapsaminda tutuklandi. 14-21 temmuz arasinda izinliydik ve askeri kampta tatildeydik. Ama yasanan olaylar sonunda 16 temmuz gecesi babam isinin basina gecmek zorunda kaldi. Darbeyi kampta tatilde tvden ogrendik. Ama bir hafta once gozalti karari cikti. Ilk mahkeme kontrollu serbest birakti. Ama savcilik baska sehirdeki mahkemehe itiraz etti ve babam tutuklandi. Babam Ataturkcu bir subaydir. Asla alakasi olmadi fetoyle. Hatta benim sulalemde muhafazakar tek bir kisi dahi yoktur. Ama yasadigimiz il kucuk oldugundan 2014-2015 egitim yilinda fem dershanesine gitmek zorunda kaldim. Ama sadece bir yil. Hatta 2015 yazinda Atataturkcu bir uniye dahi yazildim. Babami supheli durumuna sokan bu dershane olayi var. Bir olay daha var. Babam zamaninda bi sebepten dolayi bir harbiyeliyi atiyor ama bos yere degil. Hatta sahitlerimiz bile olacak yargilanma surecinde. Ama bu kisi gidip ifade veriyor beni bos yere atti ve masasinda feto kitaplari oluyordu diye. Allah askina akil var mantik var. Bu bahsedilen sozde olay 97-2000 yillari arasinda geciyor yabi babam o zaman harpokulunda boluk komutani rutbesi ustegmen. O zamanlar irtica terorden bile oncelikli tehtidmis kim masasina oyle bir kitap koyabilir. Zaten iddia sahibinin tek kaniti yok sadece oyle bombos ifade veriyor. Butun suclamalar bu kadar. Ayrica babam fetoden de ogrenci atmis onun belgesini de istedi avukatimiz babam atilan ogrencinin dosyasini da kendini hazirlamis. Dedigim gibi tum suclamalr bu kadar. Kanit yok. Bir sey yok. Sizce babamin fetoden ogrenci attigi belgesi savciliga geldigi an ilk itirazda etkili olur mu?