merhaba bir sorum olacak. haksızlığa uğradığımı bildiğim bi davada (mevzu kaçakçılık abimle alakalı ve kabullendi mahkemede ama hakimin takdiri ile bende ceza aldım) hakim 2 sene 6 ay 4 gün hapis cezası verdi bende temyiz ettim. başka bi davada da biriyle tartıştık tehdit edilen ben iken tehdit eder durumda yargılandım ondan da tahrik indirimi ile 3 ay 22 gün hapis 1100 lira para cezası yedim. bunda haklılık payları var tehdit ve hakaretlere ısrarla aranmaya dayanamayarak bende aynı tonda karşılık verdim sözlü olarak. demek istemem o ki karşılıklı birbirimize hakaret ettik bu doğru ama sadece ben ceza aldım. temyiz yolu da kapalı sadece itiraz yolu açıktı itiraz ettim. ancak ikisi de onaylanırsa biri diğerinin infazını yakar mı? daha açıkçası birinden hüküm giysem temyizde de ve hükmün açıklanması ertelense diğerinden de yargıtay beni suclu bulsa her iki suçu da birleştirip beni içeri atarlar mı? 1 temmuz öncesi davalar ikiside. ben bu hakaret ve tehdit davasını önemsememiştim çünkü polis memuru bana konuşmalarınızın kaydı istenir demişti. ama hakim ben sizin ne konuştuğunuzu bilemem dedi şaşırdım ve hükümlü ben oldum diğeri beraat etti. her iki dava da onanırsa yargıtayda ben kesin olarak içeri girecek miyim. nasıl bir yol izlemeliyim
en azından 3 ay 22 gün olan hapis cezamı para olarak ödeme şansım var mı ve diğer temyizdekini denetimli geçirmek için ne yapmam gerekir