İyi günler arkadaşlar. 6 ağustos günü, bir mobilya firmasıyla mobilya alımı için anlaştım. İlk etapta kapora verdim ve yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede teslim edilecekti. Anlaşılan 2 koltukta birbirinin aynısıdır. Ancak bir süre sonra önce koltukların 1'inden vazgeçtiğimi telefonla mağazaya bildirdim. Yaklaşık 1 hafta sonra da, kalan diğerini iptal ettiğimi ve verdiğim kaporanın iade edilmesini talep ettim. İptal etmemin sebebi, hediye olarak bir akrabamın bana bir koltuk takımı vermesidir. Mağaza ise bana, seçtiğim koltukların renginin beyaz olduğundan dolayı kolay satılamayacağını ve ürünün depodan (Nerden olduğunu bilmiyorum) benim için getirdiklerini açıkladılar. Kaporayı asla iade edemeyiz, kapora bedeli kadar bir ürün alabilirsiniz tek seçeneğiniz bu diye söylendi.
Sormak istediğim, mağazanın bu tutumu yasal mıdır? Eğer yasal değilse benim, ne gibi adımlar atmam gerekir. Konuyla ilgili makbuzu da buraya atıyorum. Şimdiden ilgilenecek ve değerlendirmelerini paylaşacak arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi iletirim. Saygılarımla

http://i.hizliresim.com/A353vL.jpg