Merhabalar,

İnternet üzerinden aldığım monitörde ölü piksel olduğunu farkedince cayma hakkımı kullanıp ürünü iade etmeye çalıştım fakat firma kutusunun açılmış olduğunu gerekçe gösterip ürünü bana geri yolladı. THH firmaya ulaşamamış ancak verdiğim belgelerden firmanın cayma hakkını kullakdırmadığına kanaat getirip lehime karar verdi. Ürün bana geldiğinden beri hiç kullanmadım, kutusunda bekliyor. Karar sonrası firmaya tebligat ulaşmış olacak ki beni arayıp ürünü yollamamı istediler, ben de önce parayı verin dedim. Firmanın tavrı yüzünden mümkünse icra yoluna gitmek istiyorum, ürün bende kalmalı mı ? Ürün yollandıktan sonra bana ücret iadesi yapmazlar ve ürünü kendilerine yollamadığımı iddia edebilirler diye düşünüyorum. Ayrıca kararda özetle cayma hakkını kullandırmadıkları yazıyor, firmanın bana internet ortamında yazdığı cevap duruyor "elektronik ürünler kutuları açıldığında ikinci el statüsüne girdiğinden iade alınamaz" demişlerdi. Ticaret İl Müdürlüğüne şikayet etsem bir ceza almaları mümkün müdür ?

Saygılar...