+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız

ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız

Avukat ve hukukçu arkadaşlar merhaba,
    Başım son zamanlarda talihsiz işler sonucu belada borcumu ödeyeceğimi belirttiğim halde aşağıdaki durumlar oldu ve borçlarım avukata devredilmiş ve avukatta haciz takibi başlatmış oy sonuna kadar vaktiniz var 18 taksitte ödeyin diyorlar ancak ne peşinat verebilecek durumum nede 18 taksitte ödeyecek durumum var ben gecikmişi o an bulmuştum ancak geri iade ettim ve artık borç bulamam şuanda.Bankaa ilk sözleşmedeki gibi 400tl şeklidne ödemeye devam edeceğimi gecikmişleri kapatalım önerimde fayda etmiyor ben efendi gibi borcuma sahip çıktıkça beni uçuruma itiyorlar eve haciz belgesi geldiğinde ne yapmalıyım(ilk defa gelecek hem evime hem başıma) itiraz edip mahkemeyemi gitmeliyim.Yaşanan süreçler şöyle ve avukata gidip danışamıyorum param yok ama pintilik değil gerçekten yok olduğu için gidemiyorum sizce borcuna sahip çıkan sadık bir müşteri bu durumda her yolu denediyse ne yapmalı?

Bankaya 30 gün önce bu durumun olmaması ve 5 günlük ödeme tarihini ileri almayı rica ettim banka tarafı olumsuz dedi.
    -Ben borcumu ödemeyeceğim demedim hiçbir zaman 6.ayda borcumun 1 dönemini ödedim 15nde tekrar ödemeler yapacağımı düzene girdiğini belirttim.
    -Tarafıma uyarı evrağı ulşatıktan sonra 2 dönem ödeme yapıldı ve bankayla sık sık görüşüldü banka bana hiç ulaşamamazlık durumu yaşamadı iletişim kanalları aktif online açıktı.
    -Banka borcunuz 90 gün doluyor ödeme yapacakmısınız borcunuzu aktarıyoruz bilgisi vermeyip borcunuzu takip etseydiniz diyerek işlem yaptığını belirtiyor.
    -Banka 91.gün yasal takibe aktarıyor bana 92.gün sms ile aktardık uyarısı geliyor 92.gün aktif görüşmeler başlıyor ogün borcun geciken kısmının hepsinin ödeneceğide bildiriliyor kabul edilmedi.
    -94.gün banka şube müdürüyle yüzyüze görüşüldü durum izahı yapıldı 15nde maaş aldığım ve ödemeleri düzenli 15nden 15ine yapabileceğim aktarıldı.
    -94.gün müdür kredinin canlandırılması için genel müdürlükleriyle görüştü ve bana aynı gün öğlen gibi genel müdürlük iyi niyetinizi görmek istiyor diyerek 400+400+400 gecikmiş dönem borcu +400gelecek dönem borcu +100tl oluşan faiz için 1700tl yatırmanız halinde canlandırılma ihtimali çok yüksek olmaması için bir sebep yok denildi ve 95.gün olumsuz sonuçlandı protokol için 530tl kestik kalanını iade alın denildi.
    Kullanılan kredi sözleşmesi işbankasının standart kredi sözleşmesi olup banka benimle anlaşma ve uzlaşı kanallarını kapatıp sadece kendi kurallarıyla oyunu oynayacağını bu durumda 18 taksitle borcunuzu ödeyin demesinin haricinde hiç bir gişrim ve öneriye cevap vermedi.
    400tl taksitleri ödeyemeyen bir adam 10000tl yi faiz haric 580tl gibi bir miktara çıkarıp ödeme yollarımıda kapatıyorlar.
    Buraya kadar olan süreçe iyi niyetimi daha nasıl gösterebilirdim bankaya ve buraya kadar anlattıklarım olan şeyler HAREKET DÖKÜMLERİmdede mevcut telefon görüşmelerindede mevcut buraya kadar olan süreçte müşteri yasal yollara kalkışsa haklımı haksız mı

Hukuki NET Güncel Haber

ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız konulu yargıtay kararı ara
    ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ilk defa gelecek haksız haciz ne yapmalıyız

Alıntı tahir549 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Avukat ve hukukçu arkadaşlar merhaba,
    Başım son zamanlarda talihsiz işler sonucu belada borcumu ödeyeceğimi belirttiğim halde aşağıdaki durumlar oldu ve borçlarım avukata devredilmiş ve avukatta haciz takibi başlatmış oy sonuna kadar vaktiniz var 18 taksitte ödeyin diyorlar ancak ne peşinat verebilecek durumum nede 18 taksitte ödeyecek durumum var ben gecikmişi o an bulmuştum ancak geri iade ettim ve artık borç bulamam şuanda.Bankaa ilk sözleşmedeki gibi 400tl şeklidne ödemeye devam edeceğimi gecikmişleri kapatalım önerimde fayda etmiyor ben efendi gibi borcuma sahip çıktıkça beni uçuruma itiyorlar eve haciz belgesi geldiğinde ne yapmalıyım(ilk defa gelecek hem evime hem başıma) itiraz edip mahkemeyemi gitmeliyim.Yaşanan süreçler şöyle ve avukata gidip danışamıyorum param yok ama pintilik değil gerçekten yok olduğu için gidemiyorum sizce borcuna sahip çıkan sadık bir müşteri bu durumda her yolu denediyse ne yapmalı?

Bankaya 30 gün önce bu durumun olmaması ve 5 günlük ödeme tarihini ileri almayı rica ettim banka tarafı olumsuz dedi.
    -Ben borcumu ödemeyeceğim demedim hiçbir zaman 6.ayda borcumun 1 dönemini ödedim 15nde tekrar ödemeler yapacağımı düzene girdiğini belirttim.
    -Tarafıma uyarı evrağı ulşatıktan sonra 2 dönem ödeme yapıldı ve bankayla sık sık görüşüldü banka bana hiç ulaşamamazlık durumu yaşamadı iletişim kanalları aktif online açıktı.
    -Banka borcunuz 90 gün doluyor ödeme yapacakmısınız borcunuzu aktarıyoruz bilgisi vermeyip borcunuzu takip etseydiniz diyerek işlem yaptığını belirtiyor.
    -Banka 91.gün yasal takibe aktarıyor bana 92.gün sms ile aktardık uyarısı geliyor 92.gün aktif görüşmeler başlıyor ogün borcun geciken kısmının hepsinin ödeneceğide bildiriliyor kabul edilmedi.
    -94.gün banka şube müdürüyle yüzyüze görüşüldü durum izahı yapıldı 15nde maaş aldığım ve ödemeleri düzenli 15nden 15ine yapabileceğim aktarıldı.
    -94.gün müdür kredinin canlandırılması için genel müdürlükleriyle görüştü ve bana aynı gün öğlen gibi genel müdürlük iyi niyetinizi görmek istiyor diyerek 400+400+400 gecikmiş dönem borcu +400gelecek dönem borcu +100tl oluşan faiz için 1700tl yatırmanız halinde canlandırılma ihtimali çok yüksek olmaması için bir sebep yok denildi ve 95.gün olumsuz sonuçlandı protokol için 530tl kestik kalanını iade alın denildi.
    Kullanılan kredi sözleşmesi işbankasının standart kredi sözleşmesi olup banka benimle anlaşma ve uzlaşı kanallarını kapatıp sadece kendi kurallarıyla oyunu oynayacağını bu durumda 18 taksitle borcunuzu ödeyin demesinin haricinde hiç bir gişrim ve öneriye cevap vermedi.
    400tl taksitleri ödeyemeyen bir adam 10000tl yi faiz haric 580tl gibi bir miktara çıkarıp ödeme yollarımıda kapatıyorlar.
    Buraya kadar olan süreçe iyi niyetimi daha nasıl gösterebilirdim bankaya ve buraya kadar anlattıklarım olan şeyler HAREKET DÖKÜMLERİmdede mevcut telefon görüşmelerindede mevcut buraya kadar olan süreçte müşteri yasal yollara kalkışsa haklımı haksız mı
    Maalesef anlattığınız konularda sizi haklı duruma getirecek bir nokta yok.
    Bankaya olan borcunuzun zamanında ödenmemesi nedeniyle yasal süre sonunda takibe başlaması gerekir ve bunu yapmış. Bundan sonraki şöyle yapalım böyle ödeyeyim şeklindeki tekliflerinizi banka veya vekilinin kabul etme zorunluluğu yok.

Geçmiş olsun

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

siz hukukçumusunuz?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

siz hukukçumusunuz?
    Hayır hukukçu değilim.

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

tamam erdoğan bey ilginiz için teşekkür ederim lakin bana hukukçu önerisi gerekli.
    Hukukçu arkadaşların konuyla ilgili önerileri nelerdir?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Peki,
    O arada siz beklerken ola ki bir ödeme taahhüdü önerilirse , eğer hiç geciktirmeden ödemeleri sürekli yapamayacaksanız, o ödeme taahhüdünü imzalamamanızı da öneririm. Ödeme taahhüdünde bulunup, ödeme yapmazsanız , tüm borcu artmış haliyle ödemek zorunda kalacağınız gibi 90 güne kadar disiplin hapsi cezasıyla da karşı karşıya kalma ihtimali oldukça yüksektir.

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

avukat maaş haczi ve hapis cezası olmayan bir protokol imzalayalım diyor ama 18 ayda ödemem mümkün değil hele tekrar şişirilmiş miktarı /18 i ödeyemeyeceğim gibi istenilen peşinatıda verecek durumum yok.Ben şuanda işkur programında aldığım parayla hem ev hemde 4 kredi borcu ödeme gayretindeyim.Peki imzalamadım diyelim sonucu ne olacak ben bu borcu illaki ödeyeceğim ama maaş haczi şuan işkurda görünüyorum haciz olmuyor bildiğim kadarıyla evimde para edecek bişey olmadığı gibi hepsi 8-9 senelik eşyalar evim kira üstüme birşey yok birikmişlerimi hep kredilere ödedim bugüne kadar.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Olacağı, borcu tamamını ödeyinceye veya alacaklı alacağından vazgeçinceye kadar mevcut borcunuz artmaya devam edecek, evinize gelinecek, işyerinize maaş haczi için yazılar gönderilecek, sonra banka alacağını aracı kuruma devredecek, aynı şeyler onlarla tekrar yaşanacak.
    Ödeme gücünüz yoksa, herhangi bir ödeme taahhüdüne imza atmayın,
    çok ta fazla kendinizi kahretmeyin, önce yaşamınızı devam ettirmeniz gerek.

Nerede
    kocaeli
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sicilim allak bullak ettiler bu şartlarda kredi çekip kapatmak istedim ama sicilim bozuk kredi vermiyorlar yoksa alıp kapatsam diyede düşündüm.Ben bankaya iyi niyetimi gösterdim o yoklukta 1700tl para bulup yatırdım ama onlar kandırırcasına 530tl protokol aldık kalanını alın dediler bu olaylar olmadan 1 ay öncede aynı durumun olacağını olmaması için 5 günlük revizeyi yaptıramadım banka şartım şart diyor afedersiniz anayasa bile değişiyor bu nasıl bir kuraldır ki insanları borç batağına saplayıp alay edercesine nutuk atıyorlar.Maaş haczi koyamıyorlar çünkü 8-9 ay sonra çalıştığım kurumda kadroya geçeceğim o zamanda koyamıyorlar çünki kurum eğer maaş haczi gelirse geldiği gün işakdin fesihedilir hatta hemen çözemiyorsan sorununu eğitimide sonlandıralım diyor birdaha kaç yıl işsiz gezeyim de iş bulayım.Kahrolunmuyacak gibi değil maaşımı almaya 4 gün kala bunların olması ağrıma gitti borcuma sahip çıktıkça iyi niyet gösterdikçe işleri sarpa sardırdılar.Peki eve haciz takibi için belge göndermiş avukat bu evrak için yapabileceğim birşey yok mu?

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sicilim allak bullak ettiler bu şartlarda kredi çekip kapatmak istedim ama sicilim bozuk kredi vermiyorlar yoksa alıp kapatsam diyede düşündüm.Ben bankaya iyi niyetimi gösterdim o yoklukta 1700tl para bulup yatırdım ama onlar kandırırcasına 530tl protokol aldık kalanını alın dediler bu olaylar olmadan 1 ay öncede aynı durumun olacağını olmaması için 5 günlük revizeyi yaptıramadım banka şartım şart diyor afedersiniz anayasa bile değişiyor bu nasıl bir kuraldır ki insanları borç batağına saplayıp alay edercesine nutuk atıyorlar.Maaş haczi koyamıyorlar çünkü 8-9 ay sonra çalıştığım kurumda kadroya geçeceğim o zamanda koyamıyorlar çünki kurum eğer maaş haczi gelirse geldiği gün işakdin fesihedilir hatta hemen çözemiyorsan sorununu eğitimide sonlandıralım diyor birdaha kaç yıl işsiz gezeyim de iş bulayım.Kahrolunmuyacak gibi değil maaşımı almaya 4 gün kala bunların olması ağrıma gitti borcuma sahip çıktıkça iyi niyet gösterdikçe işleri sarpa sardırdılar.Peki eve haciz takibi için belge göndermiş avukat bu evrak için yapabileceğim birşey yok mu?
    Kusura bakmayın ama , her ne olduysa bunu siz yapmışsınız.
    1200TL maaş alırken aylık geri ödeme tutarı 1400TL nı bulan kredileri kullanırken nasıl ödeyeceğim ben bunu hesabını yapmadan gelen taze para teklifini geri çevirmemiş, sonun başlangıcını kendiniz hazırlamışsınız zaten, şimdi benim tekliflerime yanaşmıyorlar, sicilimi mahvettiler vb yaklaşım hala gerçeği görmekten uzak olduğunuzu gösteriyor sadece.
    Kredi kullanmışsınız, aylık ödemeleri en baştan belliyken kullanmayabilirdiniz ama aylık ücretinizden daha yüksek taksidi öderim diyerek girmişsiniz olaya!
    Maaşınıza haczi uygularlar, bundan kaçarınız yok. Evinizde haczedilebilecek herhangi bir şey olup olmamasının bir önemi de yok ev eşyası haczi için, eve gelinip gerçekten haczedilebilecek ev eşyası bulunmadığının tesbiti yapılacak, zapta geçirilecektir, %99,99 bundan da kaçarınız yok.
    Dediğim gibi, ödeyemeyecek olduğunuz miktardaki geri ödemeli krediyi kullanmak , o taksitler varken bir de üstüne kredi kartı kullanmakla , bu hale koştura koştura kendiniz gelmişsiniz. Bankanın veya avukatın , herhangi bir teklifinizi kabul etme zorunluluğu yok. Kusuru veya suçu başka yerde aramaktan vazgeçin öncelikle derim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: