Değerli Hukuk Çalışanları
Güvenilir sandığım tanınmış bir internet sitesinden bulduğum nakliyeci- taşımacı kendini yetkili olarak tanıtıp tarafımla başka bir nakliye şirketinin antetli numaralı hazır sözleşmesini onların haberi olmadan getirerek tarafımla sözleşme imzalamıştır.(Benim bu durumdan sonradan haberim oldu)Sözleşmeye ehliyet belgesinden görerek Tc kimlik no ve ehliyet belge nosunu yazdım.Anlaşmamız gereği özel şartlar bölümüne taşınacak eşyaların listesi seri numaraları ve 23 adet numaralı isimli paraflı kapalı koli olduğunu yazdım.Ayrıca eşyaların yükleme boşaltma ve ulaşım süresince meydana gelebilecek tüm zararlardan taşıyan kişi ve firma sorumludur diye yaZdım.Taşıyıcı kişi okudu ve kendi el yazısı ile okudum yazıp adını ve soyadını yazarak imzaladı ben de imzaladım.Tam bir mutabakat halinde imzalandığını da yazdım.Ancak taşıma sonrası 2 kolim eksik çıktı,eşyalarım zarar gördü.Taşıyıcı zararımı karşılamıyor.Beni oyalıyor..Bu durumda sözleşmenin geçerliliği ve kimleri kapsadığı konusunda bilgi almak hukuki haklarımı öğrenmek istiyorum.Saygılarımla