Merhaba
Eşimden 10 yıl önce ayrıldım, 5 yıl çekişmeli boşanma davamız sürdü yargıtayı beklemeden bir protokolle daha sonra anlaşmalı olarak boşandık. Eşimin Ailesinin durumu çok iyi ve 10 Yıldır mahkemelerinle uğraşıyorum. Çocuklarımın yurt dışına çıkışında mahkeme kararı ile benim onayımı almadan çıkartmak için karar aldılar.
Anlaşmamızda Çocukların eğitimi ile ilgili okul seçimindeki kararları beraber alacağımız ve Çocuklar için herhangi bir nafaka talebi olmayacağı, şartları vardı.
Bu kararların hiçbirisine uyulmadı ben çocuklarımı yaklaşık 4 yıldır göremiyorum. ve Çocuklarımın okul seçiminde benden herhangi bir onay almadılar. Özel okulda okutuyorlar Çocuklarımı 1 defa icra yolu ile almayı denedim psikolojileri bozulmasın diye daha sonra icra yolu ile almadım. Eski eşim sürekli çocukları bana ve aileme karşı işlemekte ve bizim iletişimizi engellemektedir. Ben annemin evinde oturmaktayım ve kira ödemiyorum 3 boyutlu çizimler yaparak kendi ihtiyaçlarımı ancak karşılıyorum ama düzenli bir gelirim yok. Şirketimi kapatmak zorunda kaldım vergi borcum var iş olmadığından dolayı ödeyemiyorum.
Eski eşim evlendi ve 1 çocuk daha yaptılar. Durumları benden çok iyi Benim 15 yaşında ve 10 yaşında iki kızım var velayetleri annesinde kızlarımı özel okulda okutuyorlar ve yılda 80.000 TL okul masrafı veriyorlar ve bu yıl bana katılım nafakası davası açtı.
Yerel mahkeme hiçbir resmi gelirim, adıma kayıtlı gayrimenkulüm, arabam olmamasına rağmen çocuk başına 1000 TL yani ayda 2000 TL katılım nafakasına hükmetti. Kararı temyiz edeceğim sizin yardımlarımlarınıza ihtiyacım var.

Öncelikle ; 1. Katılım nafakası resmi gelirle belirlenmiyormu? Mahkeme ödeyemeyeceğim bir miktarı bana nasıl nafaka olarak hükmedebilir?
2. Temyiz ettiğim takdirde yargıtaydan bu karar gelene kadar nafakayı benden alabilirmi? Çünkü bunu ödeyecek durumum yok
3. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Eğer bunu ödemezsem kesin beni içeri attırır, Çünkü bunu daha önce Boşanma kesinleşmeden nafaka bağlattırıp uyguladı.

Sizlerin yardımlarına ihtiyacım var bana yol gösterirmisiniz.
Saygılarımla