Merhaba,
İş İngilizcesi olarak bilinen TOEIC sınav organizasyonu yapan bir şirkete sınav ücretini EFT yaparak dekontla birlikte istedikleri isim, adres bilgilerimi mail ile ileterek 06/05/2016 tarihinde başvuruda bulundum. 14 Haziran'da sınava girdim. Sınav çıkışı faturayı sordum (şirket adına hazırlanması gerektiği bilgisini verecektim), faturanın sonuç belgesi ile verileceğini söylediler. Sınava Bursa şubesinde girdim, organizasyonu ve faturayı İstanbul merkez yürütüyor. 26 Haziran'da sonucumun geldiğini, sınava girdiğim şubeden alabileceğimi söylediler. Halbuki adresimi yazmıştım. Adresime postalansın talebini en başta söylemem gerekiyormuş. Faturayı benim adıma kesmişler. Şirket adına düzenlenmesi gerekiyordu. Bunu da en başta söylemem gerekiyormuş. Değişiklik yapılması isteğimi de reddediyorlar. En basit bir alışveriş yaptığımızda bile "fatura kimin adına düzenlensin?" sorusunu soruyorlar, istediğimizde fatura değişikliği yapıyorlar. Bu şirketin fatura değişim isteğimi reddetme hakkı var mıdır? Bu konudaki yükümlülüğü nedir? Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.
Teşekkürler.