Değerli forum üyeleri;

Kendi tapulu arazimde yapmayı planladığım bir tesis için konu ile ilgili ve tapulu arazime komşu olan kurum kuruluş ve idarelerden görüş ve inceleme talep ettim.
Kurumlardan biri olan Orman İşletme Müdürlüğünden kendi arazimde yapacağım inşaatın kurum mevzuatı yönünden değerlendirilmesi ve tarafıma konu hakkında komisyon incelemesi yapılarak ilgili komisyon raporu ile birlikte cevap verilmesini talep ettim. Konu hakkında Orman İşletme müdürlüğü, bir üst makama (orman bölge müdürlüğüne) nasıl hareket etmemiz gerekli diye yazı yazdı. orman bölge müdürlüğü cevabi yazısında komisyon kurulmasını ve değerlendirme yapılmasını emirledi. komisyon kuruldu, komisyon inceleme raporu düzenledi. fakat orman işletme müdürü komisyon raporunu 2 defa yazılı olarak talep etmeme rağmen tarafıma teslim etmedi. bunun yerine oyalayıcı yazılar yazdı. son yazısında orman bölge müdürlüğüne müracaat etmem gerektiğini bildirdi. bende orman bölge müdürlüğüne dilekçe vererek süreci anlattım. adıma düzenlenen komisyon raporunun orman bölge müdürlüğü vasıtası ile tarafıma verilmesini talep ettim. orman bölge müdürlüğü cevabi yazısında böyle bir komisyon raporunun bulunmadığını yazdı. suan elimde üst yazısı olmadan kullanamayacağım EBYS de kayıtlı yüklü komisyon raporunun bir sureti var. tarafımdan ilgili komisyon raporu gizleniyor. rapor resmi kayıtlarda olmasına rağmen teslim edilmiyor ve gereksiz oyalayıcı yazılar yazılıyor. bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.