+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 45 ileti bulundu.

Konu: E-Okul Şifresini Alıp Not Degiştirdik

E-Okul Şifresini Alıp Not Degiştirdik Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: E-Okul Şifresini Alıp Not Degiştirdik

Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmak İstiyorum ;

1-Notu Degişen Ögrenciler 4 Günlük Okuldan Uzaklaştırma Cezası Almış Bulunmakta

2- Not Degiştirenler , Programları Kuran (Bende Dahil ) İlçe Ögrenci Disiplin Kuruluna Nakil Cezası İstemiyle Sevk Edildik Cezamız Onaylanıp Okulumuzu Onlar Belirleyecek
    Sorum : Okul Türünü Bizim Belirleme Hakkımız Varmı ?

3- Olayı Savcılıga Taşıdık Demişlerdi 1 Aydır Kimse aramadı , kimse eve gelmedi , soru sormadı , sadece olayın anlaşıldıgı ilk gün çocuk şube gelmişti ama adamlar bizim işimiz degil siber suçları çagırın dedi ve gittiler . Ertesi gün okula gittigimde okul kasaları YOKTU . Savcılıga incelenmek İçin Gönderildi dediler . ( Benim Görüşüm : Beni Korkutmak içinmi demiş olabilirler ? ) Ve Benim Flash Diskim Vs Bilgisayar Ögretmeni Almıştı Gidip İstedigimde ise hep savcılıkta diyordu . Ne Yapmam Gerekiyor Flash disk önemli degil hakkımda soruşturma açılmışmı diye merak ediyorum arayan soran yoktur

4- Nakil Cezası Sicile İşleniyor Gidecegim Okulda neden o okula gittigimde açıklaması vs yazıyor Nakil Cezası Silinebiliyormu ? Sicilden Yoksa kalıcı olarakmı Kalıyor

5- İlçe Ögrenci Disiplin Kurulundaki Ve Uzaklaştırma Cezası Alan Ögrencilerin Kagıtlarında yazan Suçlama :
    Okul tarafından verilen belgelerde değişiklik yapmak; sahte belge düzenlemek; üzerinde değişiklik yapılmış belgeleri kullanmak veya bu belgelerin sağladığı haklardan yararlanmak ve başkalarını yararlandırmak,

6- Olayın Savcılıkla ilgili olup olmadıgını kime sorabilirim , Soruşturma Olup Olmadıgını

Hukuki NET Güncel Haber

E-Okul Şifresini Alıp Not Degiştirdik konulu yargıtay kararı ara
    E-Okul Şifresini Alıp Not Degiştirdik konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2 ay olacak savciliktan aranmadik , cagirilmadik , ifade fln vermedim bir sorusturmanin asamalari nelerdir neden savcilik hicbisi yapmadi okul savciliga vermemis olabilirmi

Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Avukatlar Ve Forum Yöneticileri Bir Gelişme Oldu Yardım Ederseniz sevinirim.
    Olay Savcılıga İntikal Etmiş . Pazartesi Günü Savcılıga İfade Verdim [ Savcıya ]
    Savcı Pişmanlıgı ve yaşının Ufak olmasından dolayı Tutuksuz Yargılama gibi birşeyler yazdı . Gidebilirsin Dedi Dava Acılacak Fln dedi.
    Savcıya Cezanın ne olcagını sorduk 2 yıl alırsınız hagb ile kurtulursunuz dedi .

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı HakanGence rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Avukatlar Ve Forum Yöneticileri Bir Gelişme Oldu Yardım Ederseniz sevinirim.
    Olay Savcılıga İntikal Etmiş . Pazartesi Günü Savcılıga İfade Verdim [ Savcıya ]
    Savcı Pişmanlıgı ve yaşının Ufak olmasından dolayı Tutuksuz Yargılama gibi birşeyler yazdı . Gidebilirsin Dedi Dava Acılacak Fln dedi.
    Savcıya Cezanın ne olcagını sorduk 2 yıl alırsınız hagb ile kurtulursunuz dedi .
    Öncellikle gelişmeler hakkında bilgi verdiğiniz için; diğer Soru Soran Üyelere örnek olması dilekleri ile Teşekkür ederim.

Size verilen İfade tutanağının(AD ve soyadı gibi özel bilgileri kapatmak şartıyla ) Fotoğrafını bu yere koymanızı rica ederim, bununla birlikte İddianamenin fotoğrafında bu yere koyunuz ki Soruşturmanın detaylarını görelim. İlaveten iddianame denen evrak sizin adresinize gönderilecektir.

Diğer yandan Savcı bey, Alacağınız Ceza hakkında az çok bilgi vermiş ama siz; Mahkeme duruşmalarına katılmasanız, Mahkemedeki tavırlarınız kötü ve saygısız olursa Cezanız ertelenmeye-bilir. Netice itibariyle Cezayı ve Cezayı erteleme kararını verecek yegane makam MAHKEMELERDİR.

Saygılarımı sunarım.
    Konu ayberk_08 tarafından (05-08-2016 Saat 21:19:28 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncellikle gelişmeler hakkında bilgi verdiğiniz için; diğer Soru Soran Üyelere örnek olması dilekleri ile Teşekkür ederim.

Size verilen İfade tutanağının(AD ve soyadı gibi özel bilgileri kapatmak şartıyla ) Fotoğrafını bu yere koymanızı rica ederim, bununla birlikte İddianamenin fotoğrafında bu yere koyunuz ki Soruşturmanın detaylarını görelim. İlaveten iddianame denen evrak sizin adresinize gönderilecektir.

Diğer yandan Savcı bey, Alacağınız Ceza hakkında az çok bilgi vermiş ama siz; Mahkeme duruşmalarına katılmasanız, Mahkemedeki tavırlarınız kötü ve saygısız olursa Cezanız ertelenmeye-bilir. Netice itibariyle Cezayı ve Cezayı erteleme kararını verecek yegane makam MAHKEMELERDİR.

Saygılarımı sunarım.
    Bana kimse ifademin kagidini vermedi savci ifademi alip bilgisayara isledi sonra baronun atadigi avukat verdi avukat birsey demedi bende ifaee verirken sucumu kabul ettim pisman oldugumu belirttim cezasa hafidleme olabilirmi
    Savci verileri degistirme sucundan 2 yil ceza alcagini hagb ile kurtulabilecegimizi soyledi

İfademizi sadece 2 kisi verdik diger kalanlar daha ifade vercek avukat araya adli tatil fln girerse dava acilmasi cok uzun surecegini soyledi
    Yasim 16 2 yil hapis cezasi alirsam hakim hagb vermezsse hapismi yatacagim ?

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bana kimse ifademin kagidini vermedi savci ifademi alip bilgisayara isledi sonra baronun atadigi avukat verdi avukat birsey demedi bende ifaee verirken sucumu kabul ettim pisman oldugumu belirttim cezasa hafidleme olabilirmi
    Savci verileri degistirme sucundan 2 yil ceza alcagini hagb ile kurtulabilecegimizi soyledi

İfademizi sadece 2 kisi verdik diger kalanlar daha ifade vercek avukat araya adli tatil fln girerse dava acilmasi cok uzun surecegini soyledi
    Yasim 16 2 yil hapis cezasi alirsam hakim hagb vermezsse hapismi yatacagim ?
    Fazla Kafaya takmayınız, çünkü
    1-Yaşınız 18 den küçük olduğu için ceza indirimi alırsınız,
    2-Daha önce bir Suç işlememiş olmak,
    3-Hakikaten Pişman olduğunuzu Çıkacağınız Mahkemede belirtmek şartıyla ceza indirimi alırsınız.
    Bu bağlamda Hüküm Açıklanır ve cezanız 5 yıllılığına ertelenir, 5 yıl içinde ceza almasanız işlediğiniz suç ADLİ SİCİLE GEÇMEZ.

Ancak
    1-Mahkemede saygısız davranırsanız,
    2-Mahkeme duruşmalarına katılmasanız,
    Cezanız ertelenmeyebilir.

Ayrıca Özel Bilgilerinizi kapatmak şartıyla İddianamenin fotoğrafını bu yere atınız ki hangi TCK dava açılacağını, eldeki kanıtları görelim.

Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Fazla Kafaya takmayınız, çünkü
    1-Yaşınız 18 den küçük olduğu için ceza indirimi alırsınız,
    2-Daha önce bir Suç işlememiş olmak,
    3-Hakikaten Pişman olduğunuzu Çıkacağınız Mahkemede belirtmek şartıyla ceza indirimi alırsınız.
    Bu bağlamda Hüküm Açıklanır ve cezanız 5 yıllılığına ertelenir, 5 yıl içinde ceza almasanız işlediğiniz suç ADLİ SİCİLE GEÇMEZ.

Ancak
    1-Mahkemede saygısız davranırsanız,
    2-Mahkeme duruşmalarına katılmasanız,
    Cezanız ertelenmeyebilir.

Ayrıca Özel Bilgilerinizi kapatmak şartıyla İddianamenin fotoğrafını bu yere atınız ki hangi TCK dava açılacağını, eldeki kanıtları görelim.
    İddianame kagidi henuz bana ulasmadi Ulastiginda Konuya Mesaj Olarak Yazarim bir kac sey sormak İstiyorum ;
    1= Flash diskim savcilikta oldugu icin ve okuldada sucumuzu kabul ettigimiz İcin savciya yalan ifade vermek istemedim Sucumdan dolayi pisman oldugumu Belirttim . Sizce sucu kabullenmek durust olmak konusunda iyimi yaptim sizce sucu kabullenmeseydim neler olabilirdi ?

2= Hagb ceza siniri kactir yanj 2 yil 1 ay alsak (indirimli ) hagb uygulanmicak ve hapismi yatacagiz ?

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İddianame kagidi henuz bana ulasmadi Ulastiginda Konuya Mesaj Olarak Yazarim bir kac sey sormak İstiyorum ;
    1= Flash diskim savcilikta oldugu icin ve okuldada sucumuzu kabul ettigimiz İcin savciya yalan ifade vermek istemedim Sucumdan dolayi pisman oldugumu Belirttim . Sizce sucu kabullenmek durust olmak konusunda iyimi yaptim sizce sucu kabullenmeseydim neler olabilirdi ?

2= Hagb ceza siniri kactir yanj 2 yil 1 ay alsak (indirimli ) hagb uygulanmicak ve hapismi yatacagiz ?

Dosya kapsamında siz, Suçlamayı inkar etseydiniz söyle değerlendirme yapılarak karar verilirdi: Akla mantığa uygun olmak şartıyla, en ince ayrıntısına kadar Suçlu olup olmadığınızı KESİN olarak Kanıt var mı yok mu, bu suçtan ötürü bir çıkarı var mı yok mu soruları tartışılır ve kanıt bulunması kaydıyla ceza alırdınız, aksi durumunda Ceza almazdınız. Zira Ceza Hukuk beyan ile yürümez, sadecede KANIT/DELİLİN emrettiği, daha doğrusu Kanıtların penceresinden bakılarak Ceza alıp almayacağınız Mahkemece mütalaa edilir, gerekli Hüküm verilirdi. Netice itibariyle siz Suçu kabul ettiğiniz için; Suçu kabul etmeseydim söyle mi ve böyle mi olur tarzı sorulara cevap arayarak zaman harcamayın; buna karşı Suçunuzu itiraf ettiğinizi ve pişman olduğunuzu, şayet pişman olmasaydım suçumu itiraf etmezdim tarzı pişmanlık içeren cümleleri aklınızda tasarlayın, Duruşma gününde beyan ediniz, hatta Mahkemeye etkin pişmanlık indirimden xxxx gerekçelerinden yaralanmak maksadıyla Beyan Dilekçesi vermesini Devletin atadığı Avukattan talep/rica ediniz.

Öte yandan HAGB (Ceza erteleme) alabilmek için en fazla net 2 yıl Hapis cezası almanız gerekir, bu 2 yılın 1 gün üzerinde dahi hapis ceza kararı olmaması gerekir.

Not: Sorularınıza kabaca cevap veriyorum, çünkü Dosyanın İddianamedeki Suçlamaları ve kanıtları göremediğim için.
    Ayrıca Avukat olmadığımı, şahsı araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilgiler ışığında cevap verdiğimi belirtmek isterim.
    Konu ayberk_08 tarafından (08-08-2016 Saat 23:33:27 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Adıyaman
    İletiler
    30
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2 yil 1 gun aldigim takdirde hapismi yatacagim ?

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2 yil 1 gun aldigim takdirde hapismi yatacagim ?
    HAGB İlgili sorular genellikle yetişkin (18 Yaşından büyük ) kişilerce soruluyor, bunu üzerine HAGB kararı için 2 yıl altı hapis cezası almak gerekir diyorum.Bu cevap tabiri caizse otomatikleştiği için size de sehven 2 yıl diyebildim. Oysa ki 18 yaş altında olan şahıslar; (Yani SİZ ) HAGB kararı verebilmesi için 3 yıl altı hapis alması gerekir. Bu detayı göz önünden kaçırdım, bu detayı belirtmek isterim. Dolasıyla 3 yılı sınırı üzerinde 1 gün fazla hapis cezası alırsanız maalesef cezanın infaz edilecek, bir diğer ifadeyle: Çocukları kapsayan Cezaevi Kurumunda cezasını çekersiniz, belirli süre sonra Denetimli serbestlik uygulamasından yararlanırsınız, daha erken çıkarsınız. Bu belirtiğim bilgilerin çoğu ya fazla bilgi yada Konunuzu ilgilendirmeyen bilgilerdir vermek mecburiyetinde bırakıyorsunuz. Bunu üzerine bana Diyeceksiniz ki: Madem beni ilgilendirmiyorsa neden açıklıyorsunuz anlamında soru yönelteceksiniz, bu sorunuza şimdiden cevap vermek isterim: İddianamede belirtilen TCK Maddelerini, Kanıtlarını ve Savcının belirtiği unsurları doğrudan görmedikten sonra size verilen bütün cevaplar, tabiri caizse, Kahve falına bakan Falcının uydurma veyahut günü kurtarmak için söylediği sözlerle aynı niteliktedir.

Önümüzü görebilmek için İddianameyi incelemek ve TCK sevk maddelerini görmek gerekir.
    Konu ayberk_08 tarafından (09-08-2016 Saat 12:09:32 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

e okul ogretmen sifre kirma

e okul

https:www.hukuki.netshowthread.php130047-E-Okul-sifresini-Alip-Not-Degistirdik

esal kat 1 wifi sifresie okul hacklama ogreteninkey logger e okule okul ogretmen sifre kirice okul ogretmen sifresi kirmae okul sifre calmaogretmenlerin e okul sifresi kirmae okul sifre kirmacontentokulda not ticareti senaryosue okul sifresi calmanin cezasiizmirdeki okullarin wifi sifresie okul sifresini calmanin sucumudur yardimcisi eokul sofresi patlatmaeokul sifre calma taktigi
Forum