Arkadaşlar iyi akşamlar. Benim okudugum üniversiteden kaydım silindi. Normalde ben başka bir okulda önlisans okuyorum bu okula da ikinci üniversite kapsamında kaydoldum. Önlisans okuyanlar ikinci üniversitede lisans okuyamazmış ben 4 yıllık lisans olan bir bölüme başvuru yaptım okul da bunu kabul etti. 1 dönem okudum sınavlara girdim ortalamam da yüksekti. İkinci dönem çat diye kaydımı sildiler önlisasn okuyanlar lisans bölümüne kaydolamaz diye. Ben okula sahte evrak vererek kaydolmadım sonuçta önlisans okuduguma dair öğrenci belgemle başvurdum buna rağmen kaydımı sildiler o zaman en başta kabul etmeselerdi. Yasal olarak böyle bir hakları var mı? Ya da benim tekrar kaydımı yaptırmak gibi bir şansım var mı? Okuldan yok dediler yatırdıgım harçları geri ödeyeceklerini söylediler dilekçe gönderdim fakat 3 aydır uğraşıyorum bu işlerle artık sıkıldım. Okulu aradıgımda da sürekli başlarından savıyorlar. Bu gün de aradım bekleyeceksiniz diyor ne kadar beklerim o bile belli değil. Dava açmam veya tüketici haklarına başvurmam mantıklı mı sizce kazanma şansım var mı uğraşmaya değer mi ya da nasıl bir yol izlemeliyim yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.