öncelikle sitenizden çok etkilendim gerçekten çok başarılı.Benim sormak istediğim mayıs ayında yapılmış sözleşmeye istininaden üç eşit taksitli senet verdim ve bana malımın 15 gün içerisinde teslimi maddesi var(bununla ilgili cezai şart var sözleşmemizde).Öncelikle senet ödeme yerine geçer mi.2.si malımı ağustos ayında teslim alabildim.senetler vadeli düzenlenmiş senetler haziran temmuz ağustos şeklinde malımı taahüt edilen süre içinde veremedikleri için ilk iki senedi ödemedim yanlızca ilk senedimin bir kısmı olan borcu ağustos ayında malımı almak için ödedim.Malımı ağustos ayında aldığıma dairde onlardan belge aldım forumda yazılarınızı okurken senetler tarihli düzenlendiyse bunların ibrası için bir süre olduğuyla ilgili birşey okudum yanlış anlamadıysam eski senetleri almak için belli bir süre içinde ibra etmeleri gerekiyor yada bu senetleri mahkemeye vermeleri durumunda ne gibi bir yolla itiraz edebilirim çünkü kendileri sözleşmede yazan taahütlerinin çoğunu yerine getirmemişlerdir.Bu konuyla ilgili bana bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.