öncelikle merhabalar... benim şöyle bir derdim varki saçlarım dökülecek sitresten nerdeyse...
konuya geleyim... büyükbabam , 2 amcamla babamın üzerine yaptırdıgı apartmanı ortak olarak 3 ünün üzerine eşit hisseli bir şekilde tapuladı...yani 3 hissedar 3 daireli ve 2 dükkanlı apartman 3 kardeşin üzerine... şimdi şöyle bir sorun var... 3 kardeş 3 dairede duruyor ancak 2 dükkanı 2 kardeş işletiyor diğeri dışarda... bu arada kat ittifakı alınmadı yani kim kaçıncı katta belli değil öylece oturuyoruz...dediğim gibi 2 dükkan var 2 amcam işletiyor babam dısarda... bu iş böyle gitmez dedik ve yıllar sonra dükkanları da 3 e bölüp herkesin 1 daire ve 1 dükkanı olsun dedik.. çok güzel...2 dükkan için proje çizildi hissedarlar imzaları attı ve 4 aylık onay sürecinden sonra belediye elektirik dairesi vs... bütün makamlar onayladı... yani artık orası devlet gözünde 3 dükkan.. dükkanlar bölüşüldükten sonra da kat ittifakı yapılıp herkesin kendi üzerine dairesi olacak ve rahata KAVUŞACAKTIK!!!... şayet benim 1 amcam var ki çok değişik... adam dükkandan çıkmıyorki dükkanları 3 e bölelim...zaman verin diyor ... tam 1 bucuk ay oldu şimdi de param yok diyor...yani amacı kavga etmek... öyle karakterde birisidir benim amcam...konusmayla olacak gibi bişey değil.. diğer amcam dükkanı boşalttı.. ama o boşaltmıyor.. size şunu sorucam... babam avukata gitse bu amcamı dükkandan çıkarabilir mi ? babam diğer amcamla bir olup onu dava etse daha avantajlı olur muyuz ? yani 2 hissedar diğer hissedarı dava edecek...elimizde mimardan alınmıs ve belediyenin onayladıgı 3 hissedarın da imzalarının bulundugu evraklar projeler var.. hakim buna bakıp ''evet dükkanlar 2 iken 3 olmus...ancak ''x'' kişisi dükkandan çıkmadıgı için bölünemiyor ...'' diyip amcamı dükkandan çıkartma kararı alır mı?
-sadece babam mahkemeye versemi daha avantajlı yoksa diğer amcamı da yanına alıp mahkemeye versemi avantajlı
-hakim sorun cıkaran amcamı hemen dükkandan cıkarabilir mi ? (imzaladıgı onayladıgı belgeler projeler var )
-en cok korktugumuz hakim herkesin elinden hissesini alıp açık arttırma ile satıyormus... iş bu yola girermi ? bu durumu kimse istemez... teşekkürler...