Arkadaşlar 14 mart 2014 te milli eğitim temel kanununda yapılan değişiklikle tüm idarecilerin görevlerine son verildi. Ve 4 yılı dolmayanlarin kalan sürelerini kurumlarında tamamlayarak öğretmenliğe dondurulecegi açıklandı. Bu sırada ben bir soruşturma geçirdim. Müfettiş hakkımda idarecilik görevinin korunarak normuna uygun bir kuruma atanması uygundur yazmış. Bunun üzerine yönetici atama bölümü tarafıma 03 08 2015 tarihli kararname düzenleyerek beni başka bir ilçeye atadı. 23 mart 2014 teki kanunda ve sonra çıkan tüm yönetmeliklerde yöneticiler 4 yıllığına görevlendirilir maddesi var. Ben gittim görevime başladım. Yönetmelik 06 10 2015 te yeniden değişti. Yönetmelikte en son görevlendirme tarihinden itibaren 4 yıllık süre geçenlerin görevi sone erer diye yazıldı. Yine kılavuzda en son görevlendirme tarihinden itibaren aynı kurumda geçirilen hizmet süreleri esas alınır diyor. Tüm bu bilgiler ışığında ilçe mem bana görev süremin dolduğunu belirten yazı gönderdi. Son atama kararname tarihim 03 08 2015 ben de son gorevlendirmemin bu tarih olduğunu 4 yıllik sürenin 2019 da dolduğunu belirterek dava açtım sizin görüşünüz nedir.