2010 - 2015 yılları arasında ülkemizin önemli holdinglerinden birisinin bünyesinde orta düzey yönetici olarak çalıştım.2015 yılı başında işime son verildi.ben de bunun üzerine işe iade davası açtım ve davayı kazandım dava şu anda temyiz de.
Ben işten ayrıldıktan sonra bir çok yere iş başvurusu yaptım ve bunlardan birkaç tanesi kesin oldu derken ( referanslar ile) bir anda iptal oldu.Bir türlü anlam veremedim.En son yine benzer bir olay ile karşılaşınca neden olmadığı ile ilgili araştırma yapmaya başladım gayri remi yollardan edindiğim bilgiye göre eski iş yerimi beni sormak için aradıklarında benim hakkımda kötü şeyler söylediklerini hatta benim hırsızlık yapmam nedeni ile işten çıkardıkları iftirasını atıyorlarmış.Kendilerini mahkemeye vermem sebebi ile beni mahvedeceklerini söylemişlerdi.
Ben de bana yaptıkları bu iftirayı cezasız bırakmak istemiyorum 1,5 yıldır çok kötü bir dönem geçiriyorum.Tanıdığım bir arkadaşıma burayı aratsam iş başvurusu nedeni ile eski işyerimden hakkımda bilgi istese ve hakkımda iftira atarlarsa bu ses kaydını delil olarak kullanarak dava açabilir miyim..