Merhaba, özel sektördeki bir kurumda bir süre eğitmen olarak çalıştım. Yetkinlik belgesine sahiptim. Ancak işten ayrıldıktan sonra işyeri tarafından öğrencilere uygulanması zorunlu olan anketlerde eğitmen olarak adımın geçtiğini ve bu durumun farklı tarihlerde, farklı eğitimlerde toplam 5 kez tekrarlandığını gördüm.

Anket sonuçlarını incelediğimde hiç tanımadığım şahıslardan tam puan almışım. Hiç vermediğim eğitimleri vermiş gibi görünüyorum. Ayrıca ankete katılanların tamamı gmail hesabı kullanıyor. Bu durum ben de öğrencilerin yerine anketin kurum çalışanlarından biri tarafından doldurulduğu izlenimi yarattı. Zaten öğrenciler online doldurulan ankette benim ismimi eğitmen alanında gördüğünde şüphelenecekti.

Bu konuyla ilgili olarak bu durumun durdurulması için ve tazminat almak için bir dava açabilir miyim? Açılacak davayı hangi mahkemeye yöneltmem gerekiyor?

Bir avukattan yardım almayı tabii ki düşünüyorum ancak ortada ciddi bir suç var ve bu durum hakkında hukukseverlerin de görüşünü almak istedim.