Merhabalar öncelikle vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Öncelikle bundan yaklaşık 1 ay önce bir arkadaşım ile birlikte uyuşturucu madde bulundurma suçundan dolayı yakalandık. Olay uzun vs. İfadeler verildi polisler 2 aya bir tebligat gelir dediler ve aynı zamanda tanıklık olayları da oldu. Şimdi sıkıntı ise biz ifadelerimizi verdikten sonra bize adres soruldugunda ben arkadaşımla yaşadığımdan onun adresini verdim ancak ikimizinde ikametgahı oraya kayıtlı değildi. Buna rağmen arkadaşımın tebligatı 1 hafta önce geldi ve içinde davanın 5 yıl ertelendiği ve 1 yıl denetimli serbestlik oldugu yazıyordu. Ama sıkıntı olan bana herhangi bir tebligat gelmemiş olması. Kaldı ki ikimize de tanık oldugumuz dava için telefondan mesajla bildirim yapılmış olması. Şimdi aklıma takılan birkaç soru var rica ediyorum yardımcı olunuz bu konularda hiç tecrübem bulunmamakta. Arkadaşımın tebligatı ikametgahına degilde yasanılan eve geldi ben o eve gelmiş olma ihtimaline karşın muhtara bunu sordum ancak tebligat orada degil. Benim ikametimin bulundugu yer aynı sehirde ailemin yanında ancak ögrenmelerini istemiyorum kaldı ki o adrese gitmiş olsa haberim olur ve ayrıca oranın muhtarına da sordum ancak bilgi vermedi. Acaba bu tebligatın daha geç gelme durumu nedir.? Bu madde arkadaşımın üzerindeyken yakalanmıştı acaba daha hafif bir durum mu yoksa daha ciddi bir durum mu söz konusu? Bunun dısında bu konuyla ilgili bilgiyi nereye danısarak elde edebilirim ? yarın ptt ve savcılıga gidip danısmayı düsünüyorum lütfen yardımcı olunuz cok cok önemli benim için bu yüzden ceza almak istemiyorum.