Emlak danısmanlık yapmaktayım turıstlere kıralamak ıcın sahsıma kontrat yaptıgım evın borcları ıcın taahhut vermıstım

yaklasık 6 ay sonra 3 ay yakın kıra borcum bırıkmıstı kıs donemıydı ev reklamlar etkısını henuz gostermemıstı ozellıkle yabancı sıtelerde puanlama cok onemlıydi acıkcası rahatsızlık duydum o yuzden acıklama yazdım sonucta tıcaret işletmemız var vs
beraber işlettıgım bır rehber rezervasyonları vardı evde kalanlar rahatsız olmasın dıye taahhut vermıstım ayrıca evsahıbının avukatları eve gıdıp rahatsız etmısler halbukı tahlıye veya icra sozkonusu degıldi odeme emrı yenı gondermıslerdı benım ıkametım olmamasına karsın evın bulundugu muhtara teblıg yapmıslar muhtar tebkıg kabul etmıs gercı ben apartman bır gorevlıden evrak geldı vs ben de tahmın ettıgım muhtar gıttım evrakı aldım yapılan odemem emrı muaccel uyguknamıs ben den kalan tum ayların kırası ıstenmıs yaklasık 3500 tl kıra oduyordum tahmınen 35 bın tl borc ıstenmıs ben de ıtıraz ettım borcum yok dıye once zaman kazanmak ıcın

sonrasında evsahıbı avukat anlastım muaccel ıcın vs ınkar tazmınat vakelet yaklasık ayda 5000 tl yakladık 9 ay yakın taahut yaptım ve son 1 ay harıc hepsını odedımm rehber son 1 ayın parasını odeyemedı kıs donemıydı ben de zor durumdaydım ayrıca o ayda dıger seneler ıcın yaklasık 2-3 kıra borcu bırıkmıstı eskı kıra borcları oderken ayrıca yenı kıra borcları eklenıyordu ve gelecek sene ıcın tekrar taahhut verdım ve benım yaptıgım guven tahhudum ve gecmıste yaptıgım borclara karsılık eskıden verdıgım taahhut son 1 taksıt odemedıgımıcın evı tahlıye ettıler sonradan bu borcu odedım evı tahlıye yapmadan 1 hafta once ama tahlıye bozdugum ıcın suresınde odemedıgım ıcın hakkımda 3 aylık hapıs cezası cıktı

ayrıca avukatım verdıgı muaccel davası kazandık yargıtaydan tekrar yenıden hesap borc yapılması ıcın dava acıldı ama mahkemem karar vermedı sanırım karar teblıg yapılamdı ama tekrar dava acılması gerekıyor mahkeme denıldı

Avukatım ıle ıletısım sorunları yasıyorum kendısının sabıt bır ofısı yok teyıd etmek ıcın soruyorum muaccel davası sonucu yenıden dava acmamk gerekır mı ve acılırsa odedıgım paraları taahut ettıgım odemelerı ınkar tazmınat vs gerı alabılırmıyım ayrıca 1 sene sonrası ıcın yaptıgım tahhud nedeıyle hakkımda taahud bozmak dolayısıyla acılan mahkeme sonuc 3 ay hapıs cezam var henuz gteblıg edılmedı temyız haklarım var mı cezanın paraya donusmesı mumkun oalbılırmı

ev tahlıye edıldı ılk yaptıgım tahhud