Arkadaşlar merhaba;60 daireli bir sitede kat malikiyim;sitemizde dış cephe yalıtımı için Haziran 2015'te çalışmalar başladı.İşlerin ne şekilde yapılması gerektiği konusunda genel kukrulda belirli kararlar alındı(Yönetimin çalışmalarıın başında bulunduracağı bir görevli ataması,uygulayıcı firma ile sağlam bir sözleşme yapılması,çalışma esaslarının Cabatect uygulama esaslarına uygun şekilde yapılmasının sağlanması,renk belirlemesinde kat maliklerinin görüşlerine göre hareket edilmesi vb.).Fakat yöneticiler kendi düşüncelerine göre hareket ederek huzursuzluk yarattılar.Yalıtım için toplanan paranın ki tutar fazlaydı yüksek faiz veren bir bankada değerlendirilmesi önerisini bile görmezden geldiler.Çalışmalar başladıktan sonra uygulayıcı firmanın iş yapış şekli ile Cabatect sisteminin uygulama şekilleri arasında farkklılık olduğunu yönetime ilettim ve firmaya karşı daha dikkatli olmalarını önerdim.Bana çalışmalarda bir sorun olmadığı yönünde dönüş yapıldı,bende Cabatect'le temasa geçip sıkıntıları anlattım.Bildiğiniz üzere Cabatect iş süresi boyunca yapılarda denetim yapmakta;kendilerinin bu yönde bir tespitleri olup olmadığını sorduğumda cevap alamadım ve kontrol talebinde bulundum,durumu site yönetiminede bildirdim.Cabatect yaptığı kontrolde tespitlerimde haklı olduğumu belgeleyen yazıyı site yönetimine iletti.Uygulayıcı firma Cabatect'in kendi sitesinde önerdiği bir firma olmasına ve bizlerin bu güvenceyle hareket etmemize rağmen yaklaşımları;bu durumun uygulayıcı firma ile site yönetiminin yaptığı sözleşmeyi bağlayan bir durum olduğu,Cabatect'in bu tür tespitlerde uygulayıcı firma üzerinde bir etkisinin olamıyacağı yönündeydi(Uygulayıcı firma kendilerinin tüketiciye önerdiği bir firma olmasına rağmen).Bu tartışmalar başka bir gerçeğide günyüzüne çıkardı,yönetimin firmayla sözleşme yapmadan işe başladığını ve apar topar sözleşme yaptıklarını öğrendik.Son toplantıda yönetime Cabatect'e bir ihtar çekilip her yönüyle mevcut sözleşmenin taraflarından biri durumunda olduklarını,gerekirse tüketici mahkemeleri vasıtasıylada konunun takipçisi olmamız için gerekenin yapılması gerektiğini karar defterine yazdırarak belirttim.Son toplantıda yönetim kendilerinin bu durumu uygun görmediklerini ve uygulamadıklarını ilettiler.Konunun hukuki açıdan takipçisi olacağımı söyleyerek toplantıyı terk ettim.Söz konusu yönetimin görevi bıraktığını ve yeni yönetim seçimi olduğunu daha sonra öğrendim.Belgelere dayanan bir çok haklı tespitim varken,ne yapabileceğim konusunda hiçbir fikrim yok.Konu hakkında izlemem gereken yöntem konusunda yardımcı olursanız minnettar olurum,herkeze vereceği destekkkkkkkkk ve yardımlar için binlerce teşekkürler...