2008 mart ayından bu yana ozel bir şirkette satış kanalından çalışıyorum.Satış danışmanlıgın dan başlayıp satış müdürlüğüne kadar yükseldim. Gecen bu 8 yıl içinde maaş + pirim sistemiyle calıştım.Şirketim ben ve diğer arakdaşlarımında maaşı resmi hesaplara yatırırken pirim kısmını gayri resmi hesaplardan (adımıza kendimiz açtığımız hesaba her ay düzenli olarak sanki kendimiz yatırıyormus gibi işlem) yaptı.
2016 yılında maaş anlaşmamız 4200 tl olup 2000 resmi hesaba ve 2200 gayri resmi olarak elden odendi. Mart ayı başında şirketimizin yönetimine kayyum getirildi.Kayyum yoneticileri pirim odemelerini bildikleri halde ve defalarca anlattığımız halde sadece bodroda görülen rakamı odemek istiyorlar pirimler usulsuz olduğu için ödeme yapamayacaklarını bildiriyorlar.
Şirketimiz zarar eden bir şirket değil nakit sıkıntısı da yok.Fabrika sahibin sahsi davranış ve tercihlerinden dolayı yakalanması ve cezaevine girmesi sonucunda kayyum atandı.
Bu konuda kayyumun pirimlerimi ödemesi konusunda ben ne yapabilirim.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim