Merhaba, 2015 yılında 2. elciden bir telefon aldım. Kullanmaya basladım ardından telefona ne cagrı geldi nede arama yapabildim e devletten sorgulattığımda imei numarası engellenmiş telefon dedi kayıp ve çalıntı basvurusu yapılmıs. Telefonu memleketten aldım ıspartada kullandım aileme götürün polise teslim edin dedim.Kargoya verdim Kargo bizimkilere ulaşınca teslim edememişler iş saatleri müsait olmamış evde durmuş telefon. Ardından bizim eve hırsız girmiş ve 900tl para ile telefonu ve dijital fotoğraf makinesini çalmış. Tutulan tutanakta nelerin çalındığı yazıyor Bir sabah beni polis aradı ifade vermeye gelin dedi gittim. Polisin ilk sorduğu soru 2. el telefon aldınmı oldu evet dedim zamanı sordu 2015 ti tam hatırlamıyorum dedim ifadeye 2016 subatında cağrılmıştım sonra kiimden aldın dedi seyyar satıcıydı telefonu aileme yolladım eve giren hırsız calmış diye belirttim. zaten hırsızlık yapanları poliste biliyor yakalandılar çalıntı olduğunu bilseydim almazdım falan polis ifade yazdı almamız gerek bir önlem varmı diye sorduğumuzda gerek yok standart prosedür sadece ifade birşey olmaz dendi ifadeden 21 gün geçti daha herhangi bir tebligat vb gelmedi bu iş başıma bir bela acarmı düşünmeden edemiyorum daha önce karakola yolu düşmemiş biri olarak haliyle korkuyorum yardımcı olursanız sevinirim.

- - - Updated - - -

birde ifadeden kaç gün sonra bir sonuç çıkar veya bana ulaşılır.