Öncelikle herkese merhaba. İki sene önce bir mağazadan halı aldım. Halının kenar iplerinde çözülmeler yaşadık. Aynı sorunu dört kere yaşadım. Firmaya ilk götürdüğümde firma tamir fişini geri almak suretiyle tamir görmüş halıyı veriyordu. Ben ilk seferinde halıyı tamirden alırken tamir fişini verdim. Diğer seferlerde tamir fişlerini kaybettim veya evde unuttum diye vermedim. Son götürdüğümde firma çalışanı benden tamir ücreti istedi. Bende garantisi olan bir ürüne neden tamir ücreti vereyim diye tartıştık ve halıyı bıraktım konuyu tüketici hakem heyetine taşıdım. Hakem heyeti benim lehime karar vermiş. Firma konuyu tüketici mahkemesine taşımış. Ben İnternet üzerinde araştırma yaptım ve bir tane dilekçe hazırladım. Mahkeme tebliği elime ulaşmadı. Benim bu süreçten sonra ne yapmam gerekir ve mahkeme alacağı kararda benim aleyhime karar aldığı zaman mahkeme giderlerini ve avukatlık ücretlerini bana verebilir mi. Cevaplarsanız ve bana yol gösterirseniz çok memnun olurum. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla...