Selamlar,

Ben bir motosiklet kullanicisiyim. 3 ay oncesine kadar motosikletim icin 1. sinif HGS kullaniyordum. Cep telefonumdaki HGS uygulamasindan butun kopru ve otoyol gecislerimi takip ediyordum. Hepsi duzenli bir sekilde en fazla 2 gun gecikmeli olarak cep telefonu uygulamasinda gozukuyor ve bakiyeden dusuyordu. Sonra 3 ay once 1. sinifi iptal ettirip motosikletler icin olan 6.sinifi aldim ve HGS numarasini uygulamaya girdim. 3 aydir hic bir kopru ve otoyol gecisim uygulamada gorunmuyor ve bakiyede hic bir hareket olmuyordu. Gecenlerde HGS karayollarini aradim. Durumu anlattim. Bana soylenen aynen su; "Beyefendi en son aralik 2015 de 1. sinif ile gecisiniz gozukuyor, diger hic bir gecisiniz gozukmuyor." Peki dedim trafik cezasi gozukuyor mu ki ben bunu e-devletten kontrol ettim, "Hayir" dendi. Peki dedim ne olacak? "Bekleyeceksiniz bazen gecislerinizin sisteme dusmesi zaman alir". Dedim ne kadar zaman alir "Bazilar bir seneyi bulur. Sisteme dustugunde HGS'nizden parasi alinir" dendi. Peki dedim Yapacak birse yok diye telefonu kapadim.

Simdi birkac ay'a kadar motoru falan satip yurtdisina yerlesme ihtimalim var. Hadi dedim HGS'de bir miktar para birakir iptal ettirmem dedim. Sonra diger motorcu arkadaslar ile konustum. Milletin basina gelen olay su; HGS'leri ve bakiyeleri olmasina ragmen ayni benim durumum gibi bakiyeden birsey dusmuyor. Iki sene sonra binlerce liralik kopru ve otoyol kacak gecis cezasi geliyor. Ceza icin HGS'e itiraz ediyorsun. HGS"nin verdigi cevap kusura bakmayin bizim en uzun tuttugumuz kayit 1 senelik deniyor. Sonra once cezayi oduyorsun sonra dava acip ugrasiyorsun. Ancak ben yurtdisina tasinacagim icin bu is nasil olacak bilmiyorum.

Ogrenmek istedigim su; durum bu vaziyetteyken, HGS"yi iptal ettirmeden once, yurtdisina tasinmadan once HGS'ye noter kanali ile bir ihtarname yollamak falan gibi yapabilecegim birsey var mi?

Umarim konuyu anlatabilmisimdir.

Tesekkurler,