İyi günler sevgili forum üyeleri..
Benim merak ettiğim bir konu var yardımcı olursanız sevinirim.

benim sene 2009 dan bu yana Sürücü Kursum var ilk açtığım yıllarda ssk ve vergi borclarını ödeyememıstım 2014 ylında cıkan bi kanunla ssk borcunu ödemeden dönem açamayacağımızı söyledire ve 2014 mart ayından itibaren bütün borclarımı eksıksiz ödedim ve halende ödüyorum. ama araçlarıma 2016 yılının birinci ayında ssk tarafından yakalama emri verilmiş. dolayısı ile benım 2009 ve 2014 yılları arasında 150 bin civarı ssk borcum bulunmakta faızı ıle bırlıkte 290 bin liradır benim bunu ödememin imkanı bulunmamakta..

ve benim sürücü kursumda 8 personel çalışmaktadır simdi araçlarım yakalanırsa ben kurumu kapatmam gerekır dolayısı ıle benım işyerimi ayakta tutan tek sey araçlardır yani araçlar olmazsa sürücü kursu da olmaz eskiden iki araçla bütün işlerimi halledebiliyordum en son milli eğitim kanun çıkardı en az 4 arac olacak diye galeriden rehinli bi şekilde 2 tane araç aldım onlardada yakalama var.
şimdi benim merak ettiğim konu

1- ssk araçlarımı yakalatırsa benim işyerimi kapatmam gerekir kursiyer kaydı alamam çunkü aracım yok nasıl bir yol izleyebilrim işyerimin devam edebilmesi için

2- eğer araçlarımı satışa cıakrırlarsa rehinli olduğu için galeri sahibi mi parasını alır yoksa sgk mı parasını alır( ilk rehin koyan galerı sahıbı)

3- galeri sahibi aracı tekrar satıştan alabilirmi rehin koydıugu bedel yerine.

4- daha önceki borclarımı ödeyecek durumum yok ve herhangi bir kefil yada teminat göstremiyorum iflas ettiğimi nasıl beyan ederim. (evliyim çoçuğm var işyerim kapatılırsa başka biryerde işe başlarsam maaşımdan kesinti olacaktır bunu nasıl düzene koyabilirim)
5- iflas etmiş olursam nasıl bir yaptırımla karşılaşırım

cevaplarsanız sevınırım iyi günler.

ben iki yıldır btün personelin maaşını ve sgk tarafından gelen borclarımın hepsını zamanında ödedim teks orun benim iş yerimi açtığımdan benden tahsil edilmeyen 2009 yılının 2010 yılının 2012 - 2013 yıllarının ssk prım borcu neden ödemelerim düzene bindiğinde o borc karsıma cıktı ?