Merhaba;

Senelerdir aklımı kemiren bir soru var ve artık bunu geç de olsa araştırmaya karar verdim.

Benim evime 2011 senesinde hırsız girdi ve yaklaşık olarak 17 milyarlık zinet eşyam çalındı. O an önce eve olay yeri inceleme geldi ve evde parmak izi bulunamadı fakat, tuvaletin önünde kapının dışında yarı ıslak bir yüz temizlediğimiz havlu kapının önünde yerde duruyordu, belli ki bu hırsızın izleri silmesi için kullandığını düşündüler ve kanıt olarak alındı ve o gece şikayetçi olduğuma dair emniyette şikayet dilekçesi doldurdum.

İleriki zamanda bana bu kanıtın savcıya bildirileceği söylendi fakat "savcının gerek duymadığı" emniyet mensupları tarafından söylendi.

Benim sorum şu:
1. Bu kanıtı savcı sizce gerçekten araştırmaya gönderilmemesine gerek duymamış olabilir mi, yoksa acaba hiç savcıya gönderilmedi mi
2. Şikayet dilekçesinden sonra beni savcılık tarafından çağırılıp ifademin tekrardan alınması gerektiğini söyleyenler var, bu doğru mu çünkü beni savcılıktan arayan soran falan olmadı.

eğer bu iki sorum da şüpheli geliyorsa sizlere, ben bu işin altında kimi polis yada polislerin olduğunu ve örtbas edildiğini düşünmeye başladım.

Sizlerden değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürer, iyi günler.