Merhaba, yerel mahkeme suç uydurmada 1 yıl hapis cezası verdi Yargıtay'a temyize gönderdim cezam onandı dün posta yoluyla yerel mahkemenin savcılığında 10 gün içinde bulunduğum ilin savcılığına müracaat etmem gerektiği ve cezanın çekilmesi için açık ceza evine gönderileceği yazıyordu.

Şimdi asıl soruları mı sırayla özetleyeyim yardımcı olursanız sevinirim.

1- denetimli serbestlik yasasında yararlanmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekli ve bir avukat tutmam gerekli mi
2- denetimli serbestlik yasasında yararlana bilmem için cezaevine giriyor muyum girersem kaç gün yattıktan sonra serbest kalırım
3- denetimli serbestlik yasasında yararlandığım Zaman kamuya açık bir alanda çalıştırılıyormuşuz bu çalışma süresi benim başka bir işte çalışmamı engeller mi? Zira evli 2 çocuğum var onlara bakmakla yükümlüyüm ve bir firmada sabah 9 akşam 5 çalışıyorum.
4- savcılığa teslim olmaya gittiğimde hemen orada cezaevine mi gönderiliyorum yoksa savcı süre mi veriyor cezaevine gitmek için ona göre hazırlıklı gitmem gerekir mi elbise vs.
5- 1 yıllık cezamı denetimli serbestlik yasasında yararlanırsam 1 yıl mı kamuya açık alanda çalışmam lazım yoksa bunun süresi uzayıp veya kısalıyor mu

Konu Hakkında vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim