konya il milli eğitim müd. il emri olarak çalışmakta iken resen atamam yapıldı. dava açtım yürütmeyi durdurma kararı aldırttım ve mahkemece işlem iptal edildi. temyizde onama çıktıktan sonra temyiz incelemesinde karar bozuldu. ilk derece mahkemesi karara uyma yolunda karar aldı. davalı idare aradan 2 atama geçmiş olmasına ve yürütmeyi durdurma kararını yanlış uygulamasına rağmen 4 yıl sonra durumu ilk haline getirmek için kararname hazırlıyor. bu arada benim temyiz hakkım devam ediyor. ilk derece mahkemesi dosyayı incelemeden kararın geldiği gün almış yeni kararını. bu arada ben karar düzeltme kararının tebliğinden 5 gün sonra danıştay kararında belirtilen gerekçelerin haksız olduğuna ilişkin açıklama ve yürütmenin durdurulması ile ilgili istem yazısı yazdım ama karar verilmiş. bu acelenin sebebini anlamadım. dilekçem ne olacak bilmiyorum. sorum şu: aradan 2 atama geçtikten sonra bu atamaların iptal edilerek yeni atama inşa edilmesinin hukuki boyutu nedir? Ayrıca açtığım iptal davası ile ilgili idarenin yürütmeyi durdurma kararının uygulaması yanlış iken 4 yıl sonra bu durumu geri alabilir mi? yanlışlık şu ki yürütmeyi durdurma kararında kadromun il emrine geri gelmesi gerekirken idare yeni bir atama tesis etmiş yine resen atama yapmıştır. kazanılmış hak açısından konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var. saygılarımla...