Merhaba. 13.01.2016 Tarihinde hemenkiralık.com adresinden ev kiraladım. Sitede evi kiralayan firmanın iletişim bilgileri bulunmuyor 4442978 numaralı telefonu arayarak bilgi aldım. Hemenkiralık müşteri temsilcisine havalimanı transfer hizmetinden faydalanmak istediğimi, hemen yaklaşık 1 saat içinde trasfer yapmak istediğimi ve havalimanından alınacak kişiyi beraber almak istediğimi söyledim. Yine ısrarla evi kiralayan şirketin telefonunu vermedi kendisi konuştu ve bana olumlu olarak dönüş yaptı. Nihayet kiralama şirketinin telefonunu aradım. Yetkili 3 saatten önce havalimanına gidemeyeceğini ve ayrıca berbar gitme gibi bir hizmetlerinin olmadığını söyledi. Bununla ilgili kendisine bilgi verilmemiş. İşlemi iptal etmek için hemenkiralık firmasını aradım. Önce iade olmaz dediler sonra komisyon alırız dediler. Sonra konuşma kayıtlarında transferle ilgili böyle talep var mı inceleyeceğiz dediler 15 dakika sonra aradılar böyle bir konuşma yok haksızsınız komisyon alacağız dediler. Hesabımdan 736 lira çektiler sadece 640 lira iade ettiler.

Bir detay var. 4442978 numarayı arayınca konuşmaların kaydedileceğine dair bir uyarı yok.

Evi kiralayan firmaya hiçbir ödeme yapmamalarına rağmen neden komisyon alıyorlar.

Ben bu haydutları sadece tüketici mahkemesine başvurup aldıkları haksız komisyonu ödetmek istemiyorum. Eğer yasadışı konuşma kaydı yaptılarsa bunu ispatlayıp cezalandırmak istiyorum lütfen yardım edin...