aşağıdaki sorunu açık ve anlaşılır izah etmek te zorlanıyorum. mahkemeye yürütmeyi durdurma kararı için dava açacağım ama sorunu izah etmekte zorlandım biraz.

KONU ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ,
sorunu kısaca izah edeyim. ünvan değişikliği sınavına girdim, kadro "Tekniker(Bilgisayar)" başvuru yaptım. sınav sırasında başvuruda bulunmadığım bir alan olan "bilgisayar programcılığı" alanında sınava tabi tutuldum. aday bilgilerimde ve sınav giriş belgemde mezun olduğum alan yazdığı için bir hata olduğunu farketmedim. sınavda bilgisayar programcılığı kitapçığı verildiğinde hatayı farkettim ama sınav sırasında stres ve heyecandan olayı tutanağa yazdıramadım. itirazda bulundum ama görevli bize verilen kitapçık bu dedi ve sınava girdim. ve sınavda başarısız oldum. sonra kurumlarla yaptığım yazışmalar sonucunda, ünvan değişikliği sınavına giren adayların başvurduğu kadroların altında alanlar oluşturulduğu ve bu alanlara göre sınav kitapçıkları hazırlandığı belirtildi.

Olayın Mahkemelik Olan Tarafı.
1.Tekniker Bilgisayar kadrosu altında 3 alan, (Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Donanım) olduğu halde ve bu alanlara göre kitapçıklar hazırlandığı halde bu alanları adaylara ilan etmediler ve adaylar da alan başvurusu yapamadı.
2.Adayların başvuru dilekçelerinde kadroya başvuru yazmakta fakat herhangi bir alana başvuru yapıldığına dair bir ibare yer almamakta. Fakat kurumum bu alanı kafasına göre bir tercih yapmış.

Ünvan değişikliği yönetmeliği'nin 19.maddesi 2.bendinde "Unvan değişikliği sınavları, görev alanları ve atama yapılacak görevin niteliğine ilişkin konular esas alınarak yazılı olarak yaptırılır"

diye yazmasına rağmen alanlar ilan edilmediği için ve adaylar bir alana başvuru yapmadığı halde adayların tercihinde olması gereken alan seçimi adaylar tarafından yapılmadığı için yönetmeliğe aykırı sınav yapıldı.

bu sorun açıkça usul ve şekil yönünden yasaya aykırı

Kısa öz ve net aynı zamanda anlaşılır kelimelere dökmem lazım bunu

NOT: ilan edilen kadroların tablosunda alanlar yazmamakta ve adayların unvan başvuru dilekçelerinde bir alan seçimi yapıldığına dair bir ibare yer almamakta.

bu durum mahkemede yüzde yüz kazanılacak bir sorun olduğunu düşünüyorum. sizce doğrumu