Merhaba.
93-94 yılında vefat eden babamdan ötürü(özel bir şirkette teknisyendi) , iş kazası ve ölüm aylığı almaktayım. Aynı zamanda açık öğretim fakültesinde 3. sınıf öğrencisiyim ve 22 yaşındayım. Sorularım şunlardır ;
1-) Küçüklüğümde anne ve dayımın benim için maaşımdan biriktirip üzerine ekledikleri toplu bir para var. Bu para yenice elime geçti ve yatırım yapmak istiyorum. Herhangi bir şekilde, üzerime tapu geçtiğinde aldığım maaşlarımın kesilmesi yahut geri istenmesi durumu söz konusumudur ?
2-) Bu üniversiteyi bitirip 2. bir üniversiteye başladığımda maaşımın kesilmesi gerektiğini öğrendim, ancak bu durum sınıfta kaldığımda da geçerli mi ?
3-) Bu sorularımı yönelttiğimde şehrimde bulunan SGK, maaşımın öğrencilik halimin devam ettiği müddetçe kesilmeyeceğini, ancak tapu konusunda bilgilerinin olmadığını ve ankarayı aramamı söylediler. Ankaradan ise telefona cevap veren yok. Alo 170 hattından da doyurucu bir cevap alamadım. Mağdur olmamak için bu işlerin kesin bir yürüme şekli yok mu ? yahut SGK'da çalışan insanlar bile neden kesin bir bilgilendirme yapamıyorlar ?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.