Merhaba değerli forum üyeleri. Adım Alkan öğretmenim. Sizlere bir konu hakkında danışmak istedim. Ben 10 bloklu ve toplamda 100 daireden müteşekkil bir sitede ikamet etmekteyim. Üç gündür yağan yoğun kar yağışı sonrasında binaların çatılarında biriken yaklaşık 2 metre kar kütle halinde ve ara ara aracımın üzerine düştükten başka, aracıma yaklaşık bir metre mesafede bulunan sundurma dediğimiz giriş katlara konulmuş profilin üzerine de kar kütlesi düştü ve sundurmayı kırarak sundurmanın parçası aracıma çarptı ve yaklaşık olarak sundurmanın verdiği hasar 500 tl ve aracımın kapısı ile birlikte toplamda 1000 ila 1500 tl arasında zarara uğradım. Gelen Allah'tan geldi bir şey dediğim yok tabi ki buna ama çatıda teknik olarak hata olduğunu yönetici birkaç ay evvel bana söylemişti. Tamir gerektiğini söyledi. Ayrıca birkaç bloktaki sundurmalarda kar kütlesi nedeni ile çöktü. Sundurmaları inceledim ve ince profil demirden ayrıca sunta diyeceğimiz malzemeden biraz daha dayanıklı olduğunu ve kesinlikle kar kütlesine dayanamayacağını tespit ettim. Apartman görevlisi de bunu onayladı. Aracımın kaskosu da yeni bittiği için param olmadığı için yaptıramamıştım şu durumda zorda kaldım. Bu durumda benim herhangi bir hakkım var mı? Yöneticiden söz konusu zararın tazminini talep edebilir miyim. Eğer ki sağlam inşa edilmiş olsaydı böyle bir problemle karşılaşmayacağıma eminim. Cevaplarınız benim için çok önemli. Hayırlı çalışmalar dilerim.