+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.
    Nerede
    eskişehir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı doktora görevini yapmaya mukavemet ve hakaret konusunda yardım

arkadaslar eşimin basına şöyle bir olay geldi bir cocuk doktorunun ağlayan cocuk ve cocuklara bakmama ifadesi bunu defalarca tekrarlamıs olması bu işi iyi bildiği son zamanlardaki sağlıkcıya şiddet konusunun popilerliğini ve yasasını kötüye kullanarak bize görevini yaptırmamaya mukavemet ve hakaret iftirası (karsılıklı konusmamız bile yok doktorlar) neler yapabiliriz hiç adliyelik karakolluk ifadelik olan kişiler değiliz

Basvurunun ıçerıği ve konusu ( ** )
    29.12.2015 saat 12:40 da devlet hastanesi cocuk acil servisine yüksek ates kusma kulak bogaz ve ayak agrısı şikayetleriyle oğlumuz üç yasındaki *** getirdik. Atesimiz ölcüldü 38.1 cıktı oncelikli sıra verildi bir kac dk sonra cağırıldık.içeri girdiğimizde oğlumun elinde posette simit vardı ve doktor korkusundan ağlıyordu simit yemiyordu. Doktor bunu görünce sert bir dille ben böyle bişey yiyen cocuk bakamam su içirin öğle getirin ağlayan cocuk bakamam dedi.hiçbir sekilde bişey söylemeden dısarı cıkmamızı söylediği için çıktık. Kamera varsa görüntülerimiz mevcuttur..yemediği halde cocuğumuz sakinleşsin diye su içirip koridorda bir cok hastayla birlikte beklemeye basladık cocuğumuz bu sırada ağlıyordu ve bizim cocuğumuz gibi bir kac cocuk daha ağlıyordu doktor özlem özen dısarıdaki hastalara sekreterini yollayarak dısarda ağlayan cocuk istemiyorum ağlayan cocuk bakamam dediğini ve diğer bölüme cıkmamız istediğini söyledi bunun üzerine cıkmayacağımızı bekleme alanında beklemeye devam edeceğimiz öncelik ve sıranın bizi cıkarttığı için bizde olduğunu cocuğun atesi hastane ölçümlerinde 38.1 olduğunu ve neden hasta alınmaya devam edildiği halde bizim cağrılmadığımızı sekreterine sorduk bu konusmaları duyan doktor odasından koridora cıkarak ağlayan cocuk bakmayacağını güvenliği cağırıp ağlayan cocukların evebeyinlerine ve bize baska bir koridora gecmemizi sert bir dille söyledi....bu olaylar esnasında hala cocuğumuza bakılmadı bu sebeple sekreterine cocuğumuza bakması gerektiğini mesleginin bu olduğunu anlattık ve baska bir koridora cıktık.ismi elvan sönmez olan güvenlik görevlisi bayan elinde bir kağıt kalemle kimlik bilgilerimizin doktor tarafından istenildiğini ve sikayetci olacağını bize söyledi …bir doktor nasıl olurda güvemlik görevlisinin amiri üstü gibi gelip hastadan kimlik sordurabileceğini burada gördük ..bizde kendisinin böyle bir yetkisi olmadığını görevini yapmadığı için bizim ondan sikayetci olacağımızı ve polis cağırması gerektiğini güvenliğin görevinin bu olmadığını güvenlik görevlisine söyledik…daha sonra sekreterine benim cocuğuma bakması gerektiğini bize olan davranıslarından dolayı cocuğa bakmamazlık edemeyeceğini görevinin bu olduğunu bir doktorun böyle bir sey yapmaya hakkı olmadığını görevini yapması gerektiğini aksi taktirde şikayetçi olacağımızı eğer cocuk sesinden rahatsız oluyorsa cocuk doktoru olmaması gerektiğini sekreterine tekrarladık bunun akabinde cocugun bakılması için odaya tekrar cağırıldık cocuğu muayene ederken bize olan sinirinden dolayı hareketleri sertti cocuğun sırtını dinlemek için cevirirken atletinden tutup sert bir sekilde cevirdi yanında bir doktor arkadası geldi sen cok yoruldun gerildin galiba istersen yerine ben bakayım dedi bunun özerine doktor özlem özden diğer doktora burda ortalığı huzursuz edenler var diyerek eşimi kastederek cevap verdi bu konusmalar üzerine tek yorum yapmadan eşim ile birlikte cocuğumun tedavisinin bitmesini bekledim dısarı cıktık bu olaylar esnasında ve önceki
    Girişimiz dahil olmak üzere odada doktora hiçbir sekilde konusma hakaret gerceklesmedi aksi taktirde suclu olacağımızı biliyorduk odada kamera varsa oradan incelenmesini talep ediyorum daha sonra cocuga müşade odasında serum takıldı yer olmadığı için koridorda bankın üzerinde serumun bitmesini için yatıyorduk bu esnada ben polis geldiği için doktor odasının karsısında bekliyordum polis doktor özlem özdenin sikayetini odasında aldı daha sonra polis dısarı cıktıktan sonra tekrar dısarı cıkarak ağlayan cocukların ailelerine kaldıki onlarla bir sorun yasamamıstı ağlayan cocuklara bakmayacağını tekrar tekrar sert bir şekilde söyledi bu sözler üzerine orada bulunan gözlüklü bayan sekreterin ve yanındaki kumral diğer bir sekreterin ve güvenliğin bu söz karsısında saskınlıkları suratlarına yansıdı bu konusmalar eğer kameralar kayıt ediliyorsa kesinlikle vardır bu yüzden incelenmesini talep ediyorum akabinde polis bize karakola gelip ifade vereceğimizi söyledi itiraz ettik asıl görevini yapmamak için direnen kişi hakkında bizim şikayetci olacağımızı ve bizim ifadelerimizin ve şikayetimizin burada alınması gerektiğini ve orada görgü tanıkları olduğunu burada tanıkların ifadelerini almalarını söyledik bir tanık olanı anlattı.(tanıdın ifadesi kurtuluş polis merkezi eskişehir’de mevcut) tanıgın ifadesinden sonra karakola giderek bizde şikayetci olduk…konunun özü bir cocuk doktorunun özellikle atesi olan kusan kulak ve boğaz iltihabı tedavi sonucunda raporlanmıs bir cocuga bakmayacağını ve bunun sadece ağladığı için yapmayacağını ifade etmesi ve bunu defalarca kez dısarı cıkarak hem kendisi hem sekreteri vasıtasıyla tekrar ve ısrarla söylemesi ve bunun bizimlede sınırlı olmayıp oradaki herkeze yapmıs olması (saat 12: 30 dan sonra oradaki tüm hastalarda bu olaylara tanık oldu ama ne yazıkkki isim listesi ve polis gec geldiğinden tanık olamadılar arastırılırsa ortaya cıkar )doktorun böyle bir hakkı olmadığını ve bunun bir cocuk doktoruna yakısmayacağını böyle zihniyette olan birinin doktorluk mesleğini haketmediğini düşünüyoruz hakkında suc duyurusuda yaptık ve sizin tarafınızcada gereğinin yapılmasını istiyorum
    Önemli not : kendisi polise yapmıs olduğu şikayette hastahaneye zehirlenmeden bir cocugun geldiğini onun dosyasını hazırlamak için bizi içeri almadığını söylemiş kaldıki biz ilk içeri girip cocuğum ağlıyor ve elinde poşetli simit var diye çıkarıldığımızda karsı müşaade odasında zehirlenen cocuğun tüm müdahaleleri yapılmıs burnuna hortum takılmış mudahale edilmişdi ve içeriye hasta alımı yapılıyordu.böyle bir durum söz konusu olsaydı hasta alımı yapılmazdı dikkatinize kamera kayıtları mevcut ise incelenmesini talep ediyorum gereğinin yapılmasını arz ederim

Hukuki NET Güncel Haber

doktora görevini yapmaya mukavemet ve hakaret konusunda yardım konulu yargıtay kararı ara
    doktora görevini yapmaya mukavemet ve hakaret konusunda yardım konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: doktora görevini yapmaya mukavemet ve hakaret konusunda yardım

Bunlar sizin ifadeleriniz.Karşı tarafın ifadesi sizin kadar değerlidir diyeceğim ancak daha da değerlidir çünkü görev başındaki devlet memuru olarak kanunlar onu koruma noktasında daha hassas.Muhtemelen karşı tarafı şikayetinizden bir şey çıkmayacak onun şikayeti neticesinden(ki bu kamu adına kovuşturulur), görev başındaki memura görev yaptırmama hakaretten ceza çıkacak.İlk suçunuzsa hagb alırsınız.

Bununla beraber sizin dediğinize göre siz hiç bir şey yapmamış hatta ağzınızı dahi açmamışken doktor güvenlik çağırıp karakolluk olmayı göze almış ki bu hayatın olağan akışıyla örtüşmez.Öyle olsa o doktor her gün hastaneden çok karakola gider.Hayatın olağan akışının gerekliliği varsa şahitler ve ifadeler sonucu belirler.Ama dediğim gibi burada doktorun ifadesi ciddi önem taşıyor.Birden fazla tarafsız şahit bulmaya bakın yoksa ceza almanız kesine yakın.

Nerede
    eskişehir
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bunlar sizin ifadeleriniz.Karşı tarafın ifadesi sizin kadar değerlidir diyeceğim ancak daha da değerlidir çünkü görev başındaki devlet memuru olarak kanunlar onu koruma noktasında daha hassas.Muhtemelen karşı tarafı şikayetinizden bir şey çıkmayacak onun şikayeti neticesinden(ki bu kamu adına kovuşturulur), görev başındaki memura görev yaptırmama hakaretten ceza çıkacak.İlk suçunuzsa hagb alırsınız.

Bununla beraber sizin dediğinize göre siz hiç bir şey yapmamış hatta ağzınızı dahi açmamışken doktor güvenlik çağırıp karakolluk olmayı göze almış ki bu hayatın olağan akışıyla örtüşmez.Öyle olsa o doktor her gün hastaneden çok karakola gider.Hayatın olağan akışının gerekliliği varsa şahitler ve ifadeler sonucu belirler.Ama dediğim gibi burada doktorun ifadesi ciddi önem taşıyor.Birden fazla tarafsız şahit bulmaya bakın yoksa ceza almanız kesine yakın.

önerileriniz neler avukat tutmalımıyız ? cocugumuza sertce davranması odada bana hakaret (cocugun ağlamaması için susturmaya calısırken üstelik cok kücük bir ses tonuyla bunu yapıyordum tamam oğlum gecti bitti gibi sen sus kapa ceneni demesi baska bir doktora esimden için burada huzuru bozanlar var demesi ) not : davalı değilim sadece şikayetci olan benim eşime acıldı bu şikayet yani hakim hiç bunlara bakmazmı ? oradaki polise ifade veren tanıgın ağlayan cocuklara bakmayacağını ifade etmesi hatta bu davranısı o ailenin cocuğunada yapmasını söylemesi tamamen bos seylermi bunlar yani bu yasa sayesinde farzedinki hiç suclu olmayan biri adalet karsında suclu bulunması bu kadar basitmi diyorsunuz ? ve dediğim gibi oradaki 7 güvenlik görevlisi ve 2 sekreterde bu olanlara sahittir ama korkularından olacaklarını sanmıyorum onların yanında karsılıklı konusmamız bile olmadı ne eşimin ne benim
    Konu converseblack tarafından (03-01-2016 Saat 22:45:39 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Esinizin ifadesi icin gonderilen bu metni halka acik alanda isimleri dahi aynen vermekle uygun bir davranis icerisinde hareket ettiginizi mi dusunuyorsunuz?

Nerede
    gaziantep
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kardeşim endişelenmene gerek yok. bu konuda yargıtay kararları var. yargıtay 4. dairesi 25/10/2011 tarih 2009/13445 esas ve 2011/18058 sayılı kararında cebir veya tehdit veya hakaret öğelerinin ne şekilde oluştuğu gözetilmeden ilk derece mahkemesinin vermiş olduğu kararı bozarak tekrar iade etmiş. Doktorun tavırları etik olmadığı gibi kendisinin kamu görevlisi olması iş sahiplerine hizmet vermemesi ve hakarette bulunmasını gerektirmez gerektiremez. Olaya birde bu açıdan bakmak gerekir. Sizin tarafınızdan görevi engellendiğini varsayarsak olayın bu boyuta gelmesinin nedenlerini de iyice araştırmak gerekir.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aparyman ile ilgili sorun var avukat tutmalimiyiz

Forum